| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

In legatura cu o intrebare care am pus-o cu mai mult timp in urma.
http://www.TPU.ro/......uita-greu/

Am inceput sa vorbim din nou. Mi-a spus de multe ori sa fim iar impreuna. dar l-am refuzat. M-a inrebat de ce nu mai vreau, si i-am spus ca pentru simplul fapt ca nu a stiut sa pretuiasca ce a avut. Mi-a spus ca el incepe sa ma placa. Dar am ramas indiferenta. Am vorbit cu el prin sms-uri pana tarziu. Doamne cat il iubesc inca :-s.
Aseara trebuia sa ne intalnim (ca amici) dar am gasit un motiv sa nu am duc.eram prea slabita. si nu as fi suportat. A ramas sa ne intalnim diseara. Dar nu stiu sigur daca este bine sa iesim. mi-e frica sa nu-mi faca rau iar. sa nu ajung iar cum eram inainte.
Nu stiu daca este adevarat. ca a spus ca ma place. Dar am observat ca indiferenta uneori rezolva.
Voi spuneti sa ies diseara cu el (ca prieteni ). si din cate il cunosc. va incerca si alte chestii. Dar nu am de gand sa-i raspund la sarut, sau chestii de genul.
Deci. ce spuneti. sa ma duc? (o parte din mine imi spune ca iar voi plange. dar inca il iubesc enorm. ) Si Daca da. ce as putea face sa il fac sa ma placa? Sau daca nu... :|
Multumesc. :)

Răspuns Câştigător
| Sperman a răspuns:

Buna!
Ti-am citit povestea, eu spun sa nu te duci, lasa-l sa vada ce a pierdut.
Am vazut ca ti-a spus " Te *** cu mine, stai cu mine", ce inseamna asta? Daca nu faci sex cu el nu stai cu el.
Nu te duce, daca te duci o sa te condamni singura la suferinta. Ti-a facut deja destul rau, nu te mai duce. Lasa-l sa vada ce inseamna sa suferi.
Cand il mai vezi si incearca sa-ti faca ochi ducli, ignora-l. Nu mai intra in jocul lui patetic.
Lasa timpul va videca toate ranile, gaseste-ti pe altcineva si ai sa vezi ca te va face sa uiti si cel mai mic detaliu despre el.
Nu te mai duce, sigur va incerca ca sa te aive iar, si din nou te va face sa suferi. Asa cum a spus si el : Pai daca ai fost proasta si m-ai iertat. Lasa-l, o sa vezi ca o sa-l doara atunci cand o sa-si dea seama ce a pierdut. Cel mai mult doare atunci cand iti dai seama ca esti in plus acolo unde candva erai totul.
Uita-l si o sa vezi ce bine o sa-ti fie. Ocupati ziua cu activitati care iti face placere si nu te mai gandi la el.

Succes, pa - pa!

5 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Hmm si pe mine m-a facut o curva sa sufar, dar daca ar veni acum sa isi ceara scuze m-as abtine sa nu-i *** una de sa-i sara dinti din gura^^ eu zic sa nu te duci si sa rupi orice cu el a fost greseala lui te-a facut sa suferi, de ce sa ii dai satisfactia impacari? Lasa-l si pe el sa guste din suferinta (cea ce nu cred ca sufera laughing ) dai indiferenta nu-i face pe plac dal in masa!

| brunett3 a răspuns:

Vrei sa suferi din nou? :O
Ai trecut prin atatea si pe prost abia daca il interesa de tine.\
El nu merita o a doua sansa.Nu ii da aceasta sansa :*
Esti prea buna pentru el :*

big hug Succes si spune`ne si noua ce ai facut :*

| loveflorenciabertotti a răspuns:

Parerea mea este sa te duci sa vezi ce are in cap, daca e sincer, daca zice lucruri frumoase, eu zic sa accepti sa fii cu el dar daca iar se tine de glume eu zic sa il lasi balta, eu nici acum nu cred ca te merita dar in fine, eu zic sa te duci happy

| magdaa a răspuns:

Amcitit si poveste da de mai de mult.
foarte trist si adevarat.
eu spun sa te duci, daca tot insista asa. iar daca vezi ca e pus din nou pe glume, pe bataie de joc, pe poante, cel mai bine ar fi sa iti dai seama repede de asta, si daca e asa, sa-i spui in fata cateva sa-l doara si pe el cum te-a durut pe tine.

| FluGg a răspuns:

Mah...cate stii tu despre el? hotararea o iei astfel:
-Cu cine umbla?
-Cum se poarta de obicei pe str sau oriunde?(vb urat etc)
Iar daca mai cunosti vreo fata cu care a fost intreab-o pe ea mai multe amanunte.
Eu nu m-as duce...si i-as zice sa ma lase in pace