| TaIony a întrebat:

in primul rand. Am si eu o problema, ma cunosc de ceva timp cu un baiat vreo 5 luni, nu pot spune ca suntem impreuna, dar nici ca suntem doar amici (adica merg pe la el, iesim impreuna etc), problema mea e alta, nu prea imi da atentie, nu ma suna, nu am vorbim niciodata la telefon, imi scrie rar mesaje, (1, 2, pe zi). Cu toate astea el mi-a cerut de nenumarate ori sa fac sex cu el, dar eu refuz incontinuu, pentru ca nu simt o atractie maxima pentru el, nu il iubesc, simt eu ca nu il iubesc, e doar atractie fizica (El fiind frumos) acum, intrebarea mea e: ce sa fac, sa continui o relatie cu el, chiar daca el nu prea ma baga in seama, si ma ignora..........sa astept sa isi revina, poate, poate o fi ceva? sau pur si simplu sa renunt si sa imi vad de viata?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E timpul sa te retragi din aceasta relatie, care de fapt nu axista.

| TaIony explică (pentru neutrino):

Posibil sa ai dreptate, dar poate ai auzit vorba "unul mai bun nu gasesc, altul ca el nu imi trebuie". Eu de felul meu sunt o persoana care nu are foarte multi prieteni, iar cu el ma consolez oarecum. zic oarecum pentru ca, el de fapt nu prea e interesat de viata mea, nu ma intreaba niciodata cum ma simt, daca mi-e bine sau rau, daca sunt fericita, ce mi-as dori....nu astept multe, doar putina intelegere, pe care de fapt nu o gasesc nici la el pentru ca nu prea vorbim, cand ne intalnim lui ii place mai mult sa ma sarute, si vrea neincetat sa ajunga la sex...trist