| anonim_4396 a întrebat:

Înainte de Crăciun am cunoscut un tip si m-am culcat cu el la prima întâlnire, eu fiind virgină. Atunci s-a comportat foarte frumos, dar dupa ce am revenit din vacanță simt ca a inceput sa fie foarte distant. Ne-am văzut doar o dată si intotdeauna la faza ca nu imi mai scrie deloc imi spune ca nu are timp din cauza sesiunii, a job-ului si a facultății. I-am trimis un mesaj kilometric in care l-am rugat să ia o decizie, ori sa se comporte ca inainte, ori sa imi spuna ca vorbeste cu alta sau nu e interesat de mine, dar a spus că vrea sa vorbim si sa astept sa treaca sesiunea. Nu stiu ce sa mai cred, oricât de ocupată ar fi o persoana 5 minute tot are liber. Nu îl înțeleg, daca nu ma vrea de ce nu ma lasa in pace, sa-mi zica stop si sa nu il mai caut. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Mai are rost sa il caut eu sau sa il las in pace? Voi cum ați proceda in aceasta situatie?

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din nou acelasi lucru observat si de mine,romancele vor nunta pentru a face sex,nu esti prima,mereu se intampla asta,te-a atras ati facut sex si gata,dar,nu voi vreti nunta,probabil ca iai scros ce model de rochie ai ales si nasi,biserica,preotul,sala, cantareti, nu promovez curvia, nu spun sa faceti sex cu toti, fiecare ce face e treaba lui, dar, oare chiar trebuie sa ne insuram sau sa avem o relatie doar pentru accses la sex?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stai linistit ca nu vreau nunta.winking Vreau doar sa isi asume, ori ii sunt iubita, ori doar am fost o aventură si atat si se termina tot. Si daca se numeste stresat ca i-am scris o dată la 3-4 zile si am vorbit 5 minute, da, atunci am fost foarte stresanta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti seama ca nu va spune asa usor e am vrut doar sa fac sex, el e genul cucului, iti lasa pui in cuib si pleaca si asta la fel tia lasat samanta si adio, alt caz e ala in care o fata a ramas gravida acolo e drama, nu are rost sa mai vorbesti cu el, daca vrea ceva iti scria el sau macar un mesaj ceva

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cam fost folosită draga mea laughing Și-a tras-o cu tine și a dispărut că doar deh a mai bifat una pe listă laughing Cum mama dracu să te culci cu unul la prima întâlnire? Halal demnitate ai laughing

| Andreeush a răspuns:

În primul rând ai fost naivă, ca să nu zic altceva. Cum ai putut să ai relatii sexuale de la prima întâlnire cu un străin? Mai ales că erai și virgină.
E clar că nu te iubește, a obținut ce a vrut și acum îi ești indiferentă.

| OldSoul a răspuns:

A vrut o aventura, a primit o aventura.
Acum te tine de rezerva ca na, nu se stie niciodata.

| Hammurabi a răspuns:

Păi ce să mai procedezi?
E ca atunci când ai cumpărat un produs electronic de la care ai mari așteptări, dar ajungi acasă și descoperi că e un știft, bun de nimic.
Dacă are opțiunea de returnare îl returnezi.
Din păcate, la tine nu se mai poate returna nimic.
Doar ai luat țeapă.
Exact cum a spus Plato. Ăsta e rezultatul neștiinței și naivității.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu e teapa, pur simplu ea vrea nunta acum

| Passatb6 a răspuns (pentru RAY):

Cica se fac banii frumosi cu nuntile.

| Plato a răspuns:

Nu te iubeste, nu-l interesezi. Doar te-a folosit, asa se intampla cand faci sex cu necunoscuti.
Normal ca s-a comportat frumos inainte, si i-a si mers. Acum ca a obtinut ce-a vrut, la revedere.
"Iata capodopera nestiintei voastre" - Victor Hugo

| Emma30555 a răspuns:

Nu i mai scrie nimic. Ia totul ca pe o experienta, de fapt în viata asta, învățăm din ceea ce se întâmplă. El nu reacționează cum te aștepți tu. Nu e nimic, tu mergi înainte, dacă te va cauta bine dacă nu iar bine. Decizia nu trebuie sa fie la el ci la tine în funcție de comportamentul lui. Nu aștepta să zică el care e statutul vostru, vei înțelege asta singura și vei face ce consideri. Nu ai de ce sa suferi, nici sa îți para rău

| CleanHeart a răspuns:

Îndepărtează.te de el, daca erai cu adevărat importanta în viața lui incerca sa comunice mereu cu tine. Nu știu ce să cred și nu vreau sa te jignesc dar am impresia că nu are sentimente pentru tine, nu trebuia sa faci pasul asta atât de repede din moment ce nu ați vorbit nici macar de o posibilă relație. Caută.ti un băiat bun care să îți ofere atenția de care ai nevoie și care să te iubească cu adevărat, in locul tau as pleca fără să mai stau pe gânduri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu va inteleg pe unele din voi. Dacã nu ai incredere in tine ca esti destul de buna, de ce dracu te mai incurci cu el? Sti ce vrei de fapt? Vrei ca el sa lase tot doar pentru a-ti Oferi timp tie, are timp cateva minute? Da sigur ca are Dar la naiba trebuie sa fi bolnava mintal sa suferi de un narcissism extrem incât sa te chinui atât de mult pentru atentia lui, si nici macar Sa Nu fiti intr-O relatie serioasa. Vrei ca el sa isi lase din timp, sa lase sesiunea, sa lase munca pentru a-ti Oferi timp doar tie, vrei sa-l controlezi si daca reusesti. Ghici ce il arunci deoparte si te muti la urmatorul.
Dacã vrei asta i-a dracu pe unu care isi ofera din timp sa stea mult cu tine, da ghici ce, de aia nu esti interesata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am zis eu ca nu am incredere in mine? Bun, sa zicem ca am eu prea multe pretentii si poate ajungem sa fim intr-o relatie. Tot asa o sa se comporte? Crezi ca e normal sa te comporți asa cu persoana de langa tine? Stai linistit, ca nu ii impun nimic, dar zic, macar alea 5 minute pe zi sa vad ce face sa existe. Nu am pretentia sa imi acorde mie tot timpul lui. Si nici nu stiu de ce mă chinui să explic...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ele mereu vor catelusi, folosesc manipularea emotionala iar sexul ca arma, te transforma intr-un catelus apoi trece la altul, dar, cucul asta e mai smecher fix ce adora ele un badboy, ele vor drame mereu

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adică "dacă ajungem să fim într-o relație, tot așa o să se comporte"?
Tu ce crezi că e o relație? Și cum se ajunge acolo?
Crezi că o relație se declară așa... cum se declară independența Patagoniei, și gata ești într-o relație?
Nu. Cei doi parteneri definesc relația prin modul în care se comportă unul cu celălalt, prin ceea ce simt unul față de celălalt, prin ceea ce fac împreună, etc.
Cum crezi tu că ai putea ajunge într-o relație cu el, când lui i se cam rupe de tine?
Știu că e greu să accepți asta și iartă-mă dacă sunt vulgar, dar ăsta e adevărul dureros. Ți-a tras-o și acum își vede de treaba lui.
Nu ești nici prima nici ultima care pățește așa ceva.
Nu are ce să-și asume că nu a existat un "contract" inițial. Asta ai gândit doar tu. Că dacă te culci cu el fiind virgină... ce?
Că va fi iubitul tău?
Vezi, de-asta am spus că ești naivă și neștiutoare. Ai ajuns acum, după, la concluzia că habar n-ai cine e el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e normal. Are alea si 10-20 de minute daca e, vorbiti fata in fata (pastrarea contactului online/ la telefon e o prostie)si cere ce ai nevoie dupã ce gata el, dar scouteti relatia din cap, Nu cred cã tipu vrea ceva de la tine poate doar niste beneficii pe termen mai lung.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu’s manipulat usor, cred tot ce mi se spune.
Depinde de caz man.
Mie imi pare ca tipa a fost manipulata aici. Si ea e cateaua, saraca de ea sufera ca nu-i bagata in seama.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai fetito, nu-mi vine sa cred ca inca te imbaiezi in naivitate, nici cum nu-ti revii.
"Poate ajungem sa fim intr-o relatie" laughing m-ai spart. Draga mea, sansele sunt infime, nu exista asa ceva. Intelege, DOAR te-a folosit. NU se pune problema de relatie si SUB NICIO FORMA nu se pune problema de iubire.
Nu ai fost nici macar o aventura, ai fost mult mai putin. De ce sa-ti acorde 5 minute? Esti o straina, nu are niciun motiv, nu simte nimic pentru tine.
Stiu ca suna foarte dur si neplacut, dar asa e de multe ori adevarul. Ai fost ultra credula, nu-mi vine sa cred ca, in zilele noastre, cand femeia cica se vrea emancipata, mai exista fete care sa nu puna deloc pret pe ele si sa fie atat de usor de induplecat si pana la urma prostit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Chiar m-ati "ajutat". Scuzati-ma ca nu sunt sfanta, asa ca voi. Dacă sa ai 21 de ani si sa fii virgină si sa iti placa de un tip asa mult încât să o faci de la prima intalnire inseamna sa fii "catea" nu am mai ce zice. O seara faina!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Esti atât de afectata ce-ti spune un Necunoscut pe net?
Nu e nici o problema ca ai facut sex la prima intâlnire, treaba e ca-ti place si ai pus deja sentimente pentru el din doar o intâlnire. Cum vine asta? E carismatic? Stie sa seduca bine? Nu ma lu-a cu prostii ca e un suflet pereche cum zice nea Plato. Aia nu existã. Zic doar sa fii mai precauta, când cineva se comporta frumos si are un aer atragator. Nu iti place, incât sa te atasezi si sa-i trimiti Ditamai romanul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-ai văzut o singura data.De ce mai insisti?
Nu simți nimic pentru el, doar pura ambiție si obsesie.

| Rux04 a răspuns:

Bună. A vrut să se culce cu tine și atât. Ca dovadă comportamentul lui distant de după contactul intim.

| Rux04 a răspuns (pentru Rux04):

Te sfătuiesc să nu te mai culci niciodată cu cineva de la prima întâlnire pentru că nu știi peste ce fel de persoană dai. Dacă bărbatul respectiv te iubește va avea răbdare.

| BrianSpilner a răspuns:

Daca o faci de la prima intalnire e foarte bine, nu vrei sa dai un numar de telefon? laughing)

| Andrei283 a răspuns:

Nu ce sa mai faci e pierdut asta se intampla daca o faci cu un necunoscut?