| Jack99 a întrebat:

Intrbare pentru baieti, voi la ce varsta si unde a ti cam invatat sa vorbiti cu fete. Nu ma refer la dialog simplu si prietenii, ci sa ajungeti la contact intim, relatie chestii de genul.

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Am învățat singur.

| Nemessys a răspuns:

Asta nu se invata undeva si candva. Nu se invata deloc.

| MValentin a răspuns:

Intre varsta de 14-17 ani obisnuiam sa imi scriu cu vreo 3-4 fete si eram pe,, combinatii,, cu toate. Dar problema era ca nu o făceam ca voiam sa imi demonstrez ca pot sau din dorinta de,, harem,,. Era din plăcerea momentului(nu imi bateam joc aboslut de niciuna) si astfel prin discuții si discuții analizam ce spune una/ce spune alta.
Am aflat diferentele anumitor factori dr limbaj, cand sa continui cand sa astept cand sa insist. Si astfel am aflat genul fiecarei fete si asfel am încercat sa tin cont de fiecare perspectiva.
In final crescând in sfârșit am scapat de perioada aia de prostanac si vorbind cu actuala mea iubita mi-o acaparat toata atentia si am folosit tot ce stiu.
Pe scurt: sa fiu atent si la o virgula sau la un cuvânt intarziat, sa ii arati ca iti pasa si ceva foarte improant sa nu fi un obsedat sexual... pentru mine personal am avut un mare avantaj ca nu eram ca 80% dintre băieți gen,, daca am fi împreună goi ce am face pisi?,,.
Oricum e ceva general ce am scris daca vrei ceva concret spune mi situatia actuala

| NevverGhost a răspuns:

La 19

| Nandor a răspuns:

Depinde de personalitate daca esti mai rusinos va fi mai greu.