| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti:*happy
Eu sunt fata(14 ani)-ortodoxa, el baiat(14 ani)-penticostal.
Am facut cunostinta(aproape 2 sapatamini de cind parca ne cunoastem-adica mi-a dat bomboane,salutari etc.)-dadea semne de simpatie,suntem in aceeasi scoala deci(fara deci), astazi am fost la scoala si nu prea se comporta la fel,sadadica ca sa ma intelegeti ca mi-a zis un simplu"buna ziua", nu stiu ce sa fac mai departe?
Va rog frumos sfaturi cit mai folositoare dati!:^
Va proomit o funda mare si multe voturi happy

16 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Lasa-l nu e de tine.Personal privesc penticostali cu o oarecare 'mila' in fine nu vreau sa jignesc probabil au si ei pe TPU cont.Nu dau nastere discutiilor, insa stai departe, mai pe langa subiect.Sunt niste oameni care sunt precum 'armasari' poarta ochelari vad doar in fata si cam atat.Am ramas cu un gust amar, nu poti sa discuti nimic cu ei, daca le spui ceva de genu " aseara am baut 2 beri si am fumat 3 tigari " Ei incepe " Nu vreau sa stiu, ma faci partas la pacatul tau " e destul de wired.

| corbulalbrosu a răspuns:

Vad ca ai revenit, te-am dat disparuta. Se pare ca se adevereste previziunea mea din discutiile purtate pe mess. Se pare ca dragostea pentru religia lui este mai mare decat dragostea ce o simte fata de tine.Astfel si parintii tai vor fi multumiti si ceea ce mi se pare mie ca fiind cel mai important astfel vei scapa de o persoana mult prea geloasa alaturi de care viata ta ar fi un calvar.Ai si tu posibilitatea sa ai un cuvant si sa faci asa cum iti dicteaza inima ta.

| infinityskylines a răspuns (pentru corbulalbrosu):

O sa vedem ce o sa fie mai departe, o sa te pun la curent happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru infinityskylines):

Ok, Sa stii ca te astept. Poti sa ma cauti cand vei dori.

| infinityskylines a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Bineinteles,multumesc!

| infinityskylines a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ohhh,esti membru junior si nu pot sa iti expediez mesaje sad
Ce facem?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru infinityskylines):

Ti-am lasat raspuns pe mesaje

| infinityskylines a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cum adica sa intru?
serious nu stiusad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru infinityskylines):

Este id-ul de mess

| T0T a răspuns:

Pleci in Africa.

| SkyPilot a răspuns:

Eu as incepe prin a citi despre religia lui. Probabil ca va dori sa te convertesti la religia lui. Este ceea ce iti doresti in viata? Daca nu, renunti la baiat acum, cat nu ai sentimente puternice pentru el.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Religia este strict un *** fara sens. Esti mica si nu e cazul sa faci mare tam tam din asta. dar peste vreo 6 ani, cand se poate pune problema unei relatii serioase, renunta la convingerile astea cretine si cauta barbatul care sa te respecte pe tine, nu religia din care faci parte.

| d3javw a răspuns:

Pai cred ca poti incerca sa vorbesti cu el mai intai pe internet daca iti este putin rusine fata in fata, daca iti place de el cat de cat incearca si u sa te apropii mai mult de el sa aflii adevaratele intentiihappy o seara placuta.

| Neuronul a răspuns:

Învaţă să scrii! E tot ce poţi să faci!winking

| Carina16 a răspuns:

Buna! Odata ce ai inceput prin a spune diferenta voastra religioasa, eu cred ca are o oarecare importanta pentru tine, dar totodata, si pentru el. Aici totul ramane la latitudinea voastra. Daca sunteti dispusi de o toleranta religioasa venita din ambele parti, atunci, exista posibilitatea unei eventuale relatii de prietene, de iubire sau cum vrei sa o numesti tu. Totusi, nu poti stii care a fost problema lui, de fapt, pana nu vorbesti cu el, comunicarea fiind o metoda foarte buna pentru a va intelege.

| infinityskylines a răspuns (pentru Carina16):

Am vrut astazi sa vorbesc cu el despre asta, dar din pacate nu l-am vazut la scoala sad
Sper ca miine o sa fie altfel, o sa ma apropii si o sa vorbesc happy
Cam ar fi bine sa il intreb de si-a schimbat comportamentul fata de mine, adica nu este asa cum a fost?
Sau cum as putea sa il intreb sad?