| MickeyD a întrebat:

Buna la toti!, in urma cu 2 zile am avut primul contact sexual cu partenera mea,bineinteles contact sexual protejat( suntem PRO prezervative),problema este ca am avut ceva probleme la rularea prezervativului si din greseala timp de cateva secunde partea care a intrat in vaginul partenerei(exteriorul prezervativului) mi-a atins penisul,nu am simtit sa fie lichid preejaculator pe el(stim care sunt riscurile lui),iar ea e acum speriata ca unii "viabili" au ajuns in vagin,deci exista riscul unei sarcini?,totusi eu tind sa cred ca e putin probabil, i-am explicat dar vrem si cv pareri sa o linistesc...mentionez de asemenea ca ea a fost virgina,eu nu,iar ejacularea a avut loc in prezervativ dar in AFARA vaginului, el fiind la sfarsit verificat deci nu se pune problema ruperii lui! Totusi sper ca pe viitor sa nu mai repetam greseala!happy

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Nu exista risc de sarcina, acum am inteles perfect! Lichidul pre-ejaculator apare relativ tarziu dupa inceperea actului sexual, si nu exista ris de sarcina marit daca acesta face contat cu vaginul fetei(stiu ca e un fel de pleonasm...dar vreau sa fiu explicit).
Mult noroc, si toate cele bune!

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sansele sunt foarte mici si sunt cu atat mai mici daca era in perioada de ovulatie minima! Va felicit pentru precautie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MickeyD,iubita ta are sanse de 0, 00% la suta sa ramana insarcinata.Crede-ma,mama mea este doctora si stiu tot despre sex de la ea.Nu va faceti griji.Sa fii fericit in continuare cu iubita ta.Pa :*

| LineGuide a răspuns:

Felicitari pentru ca totusi v-ati documentat si pentru ca sunteti PRO prezervativ!
Acum, sansele sunt extrem de mici, dar poate nu ai fost destul de explicit...totusi, bine ar fi, sa faca doua teste de sarcina, pe care le ia de la farmacie, si totul este acum clar.
O zi minunata, si sper sa inteleaga ca erau emotii nefondate!

| MickeyD explică (pentru LineGuide):

Pai suntem destul de documentati dar situatiile neprevazute aparcrying...scuze ca nu am fost destul de explicit, ideea e ca era cat pe ce sa punem prezervativul pe dosstraight face, 3 secunde a durat "buimaceala", am reusit sa il punem in pozitia corecta imediat dupa dar a fost timpul ala(secundele alea) in care a luat contact cu penisul meu apoi cu vaginul ei, trebuia sa il schimbam dar era ultimul si dorinta mare iar acum stam paralizati de frica!straight facestraight face

| LineGuide a răspuns (pentru MickeyD):

Nu exista risc de sarcina, acum am inteles perfect! Lichidul pre-ejaculator apare relativ tarziu dupa inceperea actului sexual, si nu exista ris de sarcina marit daca acesta face contat cu vaginul fetei(stiu ca e un fel de pleonasm...dar vreau sa fiu explicit).
Mult noroc, si toate cele bune!

| Dianaㄨ a răspuns:

Sansele sunt undeva la 0.01% sa fie insarcinata. Sa stea linistita si alta data sa aveti mai multa grija!
O zi buna, http://educatiasexuala.ucoz.ro

| alExUtZaDraGUtzICa a răspuns:

Daca ei intr-adevar ii este teama ar putea un test de sarcina si sa verificewinking

| MickeyD explică:

Puff,multumesc tuturor pentru raspunsuri! am inteles acum ca riscul de sarcina e destul de redus! totusi o sa facem si un test de sarcina mai tarziu pentru siguranta si vom fi si mai precauti!, ma duc sa imi linistesc prietena, chiar va multumesc tuturor! si la MUULTA protectie inainte!laughing:*