| bubix98 a întrebat:

Buna!
m-am despartit de prietenul meu dupa 2 saptamani de relatie.totul a fost frumos dar in ultimele 2 zile dadea semne ca vrea sa ne despartim.eu am incercat sa ma dau la unul dinter baieti ca sa avd daca e gelos. el nimic.
ok. el i-a spus prietenului sau sa-mi spuna mie ca se desparte de mine. da ne-am despartit pentru ca nici eu nu mai vroiam dar in aceiasi zi el sa cuplat cu alta. ok am inteles si asta.
dar
vreau sa incerc sa uit.sa-l uit
nu amintirile frumoase
vreau sa incerc sa-l uit pe el sa trec peste.
sfaturi
multumeschappy

Răspuns Câştigător
| inutzza21 a răspuns:

2 saptamani nu e mult...nici nu prea apuci sa simti ceva pentru el. Dar daca suferi, eu zic ca cel mai bine ar fi sa il eviti, sa iti ocupi timpul cu ceva ca sa nu te mai gandesti la el. Este o vorba care spune 'ochii care nu se vad se uita'. Eu iti zic ca are efect, proprie experienta

3 răspunsuri:
| LifeInColors a răspuns:

Incearca sa iti ocupi timpul cu alte activitati, iesi in oras cu prietenii, poate un film, niste plimbari prin parc. Sau iti poti ocupa timpul cu alte persoanesmug incearca sa vorbesticu alti baieti. Nimic nu e imposibil daca iti doresticu adevarat! Mult succes:* funda?

| Alecsaandrra a răspuns:

N-ai cum decat sa lasi timpul sa treaca.chiar daca te gandesti mereu la el.

| bubix98 explică:

Scuzati-mi greselile gramaticale.scriu mai repede si ma grabescbig grin