| anonim_4396 a întrebat:

m-am intalnit cu un fost prieten dar el e genul de baiat care nu suna, ci asteapta sa fie sunat.anul trecut am mai iesit si tot asa dupa ce eu nu l-am cautat, a inceput sa ma caute dar dabia anul asta am reluat legatura. am vazut ca daca il sun, nu mai suna, ci asteapta sa fie cautat. mi-a spus ca el se implica intr-o relatie, dupa cat ii demonstreaza o fata de mult ca vrea sa fie cu el.eu am dedus ca se implica intr-o relatie dupa cat de mult il cauta cineva...problema e ca de 2 zile n-a mai dat nici un semn. ultima data l-am sunat eu.voi ce ziceti? credeti ca daca nu las mai cauta cateva zile o sa ma caute el? pana acum asa facea, cand suna ma intreba de ce nu l-am sunat?

Răspuns Câştigător
| Tyberiu2000 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa spun de ideea lui, nu prea mi se pare logica, mai ales daca se supara cand nu-l suni. Daca chiar iti place de el cauta-l, nu numai prin sms-uri sau prin apeluri.Nu stiu cat de departe stati unul de altu, dar crede-ma, daca dragostea mertita si sacrificiur merita, dar nu te alunga cu ochii inchsi in ceva nebun daca stii ca nu e ceva cu adevarat.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Se crede Kingpin. Toate fetele graviteaza in jurul lui, el nu trebuie sa faca altceva decat sa deschida palma ca toate se aseaza in ea.
Vrei sa te simti iubita? De acord ca atunci cand vine unul tot timpul cu declaratii este plictisitor, dar asta inseamna ca te iubeste. Nu ar trebui sa alergi tot timpul dupa iubire, ci sa o intalnesti undeva la mijlocul drumului, ceea ce inseamna ca, intr-o relatie, amandoi trebuie sa depuna efort.

| dariaelena a răspuns:

Daca era sa vrea ceva serios cu tine, te cauta el singur, nu astepta sa il sun tu si daca nu te suna un mesaj tot iti dadea. Mai bine trateaza-l cu indiferenta si lasa-l sa te caute el singur.

| neutrino a răspuns:

Mai bine nu-l mai suna si intelege ca daca el te-ar fi placut, telefonul tau se inrosea de numarul apelurile dese pe care el ti le-at fi dat.

| e1xtz a răspuns:

Esti prostuta... dragoste este atunci cand interesul este de ambele parti.
daca fericirea ta consta in putinele momente cand el iti arunca ''firimituri'' de atentie la insistentele tale, atunci este baiatul perfect pentru tine