| Justmy999 a întrebat:

ma numesc Alex si am 17 ani.Am o relatie de 1 an si 2 luni cu o fata.Atat eu cat si ea suntem virgini.Cand ne sarutam ne atingem(si suntem imbracati, chiar si cu lenjerie intima) penisul e in stare de erectie, cand ne dezbracam penisul devine in stare fleasca.Tin sa precizez ca atunci cand ma masturbez nu am nici un fel de problema(ma masturbez in medie o data pe saptamana). Parerea mea este ca e de cauza psihologica, as dori niste sfaturi, cum as putea trece peste chestia asta.

Răspuns Câştigător
| Cepreaga_Paul_Andrei_1991 a răspuns:

Prietene, relaxeaza-te. nu mai sta incordat. totul e de la sange! penisul e un muschi! Sfat: consuma zilnic telina (ajuta la dilatarea vaselor sangvine si la o mai buna circulatie) apoi inainte de contactul sexual bea un ness sa pui inima la treaba sa pompeze sangele! Repet: relaxare, tine mult si de psihic!

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

In timp totul se rezolva. Esti inhibat, o sa treaca. Partenere are un rol important in aceasta ecuatie. Schimba de proba si vezi cum merge...o tura!

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca stai prea mult cu ea in erectie cat va sarutati si va atingeti, iar atunci cand va hotarati sa faceti ceva, trece perioada maxima de erectie si intra in perioada de somn. Incercati s-o treziti mai tarziu si vedeti daca raspunde la solicitarile voastre. Daca ai o asemenea problema incearca si te lasa si de masturbat. Nu este mult odata pe saptamana dar o parte din energie se pierde si la masturbare.

| MskDesign a răspuns:

Timpul le va rezolva pe toate.

| frostxtq a răspuns:

Ai retineri fata de fata respectiva, chiar daca sunteti de un an impreuna, inca nu ai scapat de inhibitii fata de ea si din aceasta cauza te emotionezi si se duce totul.
In timp nu o sa mai ai probleme, mai ales dupa ce va culcati, ai sa vezi. happy

Răspuns utilizator avertizat
| EUBMV89 a răspuns:

Eu cred ca este totul psicologic, din cate spui se pare ca tu gandesti ca fiind prima data sa nu o dezamagesti pe ea sau ceva de genul, si stai cu frica asta tot timpul in minte de asta cred ca in subconstientul tau tot timpul exista aceasta teama pentru a spune asa. Eu zic ca ar trebui sa lasi mai la o parte frica asta si sa te gandesti ca pentru amandoi este prima data. Nu te impacienta, toate la timpul lor, poate inca nu esti pregatit...winking