| catalyn98_7901 a întrebat:

ma numesc Catalin, am 13 ani si imi place mult de o fata mai mica ca mine cu 2 ani.Nu stiu daca ma place pentru ca nu am avut curaj sa-i spun ca imi place de ea sau sa o intreb daca ma place. sper ca ma puteti ajuta...(funda...).

2 răspunsuri:
| Somai a răspuns:

Ok, ai 13 ani. Ea avand 11 ca psihic este de o varsta cu tine deci ar trebui sa fiti pe aceeasi lungime de unda. La varsta ta nu te sfii sa-i arati ca o placi dar nici nu fi prea direct. Nu trebuie sa-i spui ca o placi neaparat ca sa-ti dei seama ca te place. Doar stai cu ea si vorbiti dar nu despre voi ca relatie; orice alceva este bun. La un moment dat o sa-ti dai seama daca te place sau nu si o sa stii daca vrei sa continui sau sa te retragi. P.s. Nu te arunca cu capul prea inainte. Sper ca ti-a fost de folos.
Mult noroc.

| Shady_8928 a răspuns:

Pentru inceput ar fi bine daca a-ti petrece timpul foarte mult cu ea,fa-o sa rada, poartate normal si nu incerca sa iesi in evidenta prin glume proaste, mistouri.
Dupa un timp vei vedea ca veti fi foarte apropiati si atunci va fi un moment bun sa ii spui ce simti.
Totodata ar putea fi mult mai greu deoarece ea are de abia 11ani si s-ar putea sa fie mult prea timida ca sa recunoasca, sau sa inceapa o relatie cu tine.
Daca ti se pare greu.ar trebui sa-i spui: TE PLAC!
Sper ca te-am ajutat.