| Geo2014 a întrebat:

Ma numesc Georgiana si vreau si eu parerea voastra am o relatie de 2 ani relatie la distanta in tot timpul am avut mici certuri si el si a cam pierdut increderea in mine ce sa fac ca sa ii recastig increderea?

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Sa ii fii mai aproape, sa facem lucruri impreuna( chiar si de la distanta, va uitati la seriale filme impreuna, va jucati jocuri etc ). Sa ii dai mereu cate un semn de viata oriunde si cu oricine ai fi, sa ii dai mesaje dragute in care sa iti exprimi afectiunea. fa-i mici cadouri ( online) gen ceva o poza editata, niste mesaje dragute, diferite lucruri. II poti lasa mesaje offline( mess fb sau ce folositi voi ) in care sa ii spui cat de mult il iubesti ca iti este dor de el, eventual ii poti spune ce faci si ce ai de gand sa faci in ziua respectiva. Toate astea, poate ca nu neaparat ii readus increderea, insa il vor face sa isi dea seama ca intr-adevar il iubesti si vrei ca rel voastra sa mearga. il poti intreba mai des ce face ce va face cum i-a fost ziua, si ii poti spune si tu ce ai de gand sa faci, cere-i sfaturi in legatura cu asta. Implica-l in viata ta, chiar si la distanta, sunt diferite metode. In orice caz, comunicati, cat mai mult, poarta-te frumos, vorbeste-i frumos.Insa ai grija masura in care faci toate astea, pentru ca daca este genul ala de persoana mai libera...probabil i se va parea ca il sufoci, si vei ajunge dintr-o extrema in alta.
Si eu am o relatie la distanta de 4 ani...si nu am stiut de la inceput ce si cum sa fac, dar prin comunicare se rezolva toate.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Micsoreaza distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, timpul le rezolvă pe toate. Graba strică treabă.
Nu mai repeta greşelile pe care le-ai făcut şi încearcă să nu-l calci pe coadă.

Lasă de la tine şi nu lungiţi certurile că nu are rost. Nu ajungeţi nicăieri, doar suferiţi şi vă chinuiţi degeaba!

| ribe a răspuns:

Sa va intalniti? Maybe.

| Stellla21 a răspuns:

Sa ii spui mereu ce faci si unde esti chiar daca nu te intreaba, sa nu te feresti de el cu nimic, poate chiar ii dai si parola de la facebook daca el nu mai crede in tine macar putin ca sa vada ca tie chiar iti pasa de parerea lui. pe scurt, trebuie sa sa fi ca si catelelu in lesa laughing))) bafta :*