| viki_2528 a întrebat:

ma numesc viki, am 12 ani si 8 luni, am foarte multe probleme si vreau sfaturi. parintii mei sunt despartiti de cand eu aveam 6 ani, lcuiesc cu mama, iar tatalui meu nu-i pasa de mine, peste un an mama vrea sa mutam in belgia si vreau sa nu ne mutam, vreau sa raman alaturi de prietenii mei. cum sa le arat ca sufar?
dau funda?

Răspuns Câştigător
| fitzefitze a răspuns:

Vb sh u ca mama ta. expika`i ca nu vrei sa pleci.love struckbafta

7 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Zicindu-i ceea ce ai scris si aici, explica-i ca nu vrei sa pleci, nu vrei sa pierzi persoanele care le ai aici, si zii poate gasiti vreo solutie ca sa ramineti.Inteleg ca nu vrei sa-ti lasi prietenii dar sa stii ca si in Belgia iti poti face, daca mama ta a decis sa plecati inseamna ca a ales ceva mai bun pentru tine, ar trebui sa te gindesti la asta, prieteni poti sa-ti faci oriunde, pur si simplu trebuie sa ai rabdare, sansa pe care o ai acum de a pleca nu oricine o are, fii sigura ca toti isi doresc asta insa nu toti isi pot permite, mai gindestete.Bafta,ai grija de tine!

| BlueHusky a răspuns:

Nu sunt probleme sunt doar situatii happy. Eram putin mai mare decat tine cand tebuia sa fac cam aceeasi alegere si am ales tot datorita prietenilor... din pritenii de atunci mai am unul singur si asta din cauza ca suntem vecini in mare parte. Sfatul meu e sa incerci, sa vezi cum e poate o sa iti placa! Iar daca nu iti place poti sa te intorci ceva mai tarziu iar legat de prieteni, daca iti sunt prieteni... nu se pierd si te sustin in ceea ce probabil e bine pentru tine, iar mama ta sigur nu iti doreste altceva. Good luck (p. s daca vrei sa mai vb legat de asta poti sa imi dai un mesaj)

| alessia5158 a răspuns:

Nu-ti face probleme de pe acum!--- intr-un an se pot intampla multe ( de ex. te poti certa cu prietenii actuali sau mama ta se va razgandi! ) Pana atunci, invata franceza si germana caci, iti vor prinde bine oriunde te vei afla ( chiar si in Ro ) Succes si numai bine!

| Eaaaaa a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu mama ta. Sa-i spui ce simti! Asa e cel mai bine si sper sa te inteleaga, doar e mama ta:*

Răspuns utilizator avertizat
| adryana_6228 a răspuns:

Spune-i ca tatal tau te-a facut destul sa suferi sa nu o faca si ea! spune-i ca ai doar mama si prieteni si daca ea te dezamageste nu o sa mai ai nimic nici macar prieteni! vorbeste deskis cu ea gandeste-te ca a suferit mult si ar vrea sa plece sa uite de toate sai fie mai bine dar fa-o sa inteleaga ca tu vei suferi! daca as fi in situatia ta eu nu as pleca de langa cei care miau fost aproape! bafta! fundita daibig grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viki din nini ha ha