| Andreeutza11 a întrebat:

Ma simt cam jenata sa pun aceasta intrebare dar cred ca trebuie...
Am aproape 18 ani si sunt impreuna cu un baiat de 3 ani. Primul contact sexual l-am intretinut cu aprox un an in urma... in fine big grin nu de mult timp am inceput sa practic si sexul oral cu prietenul meu (reciproc). Dar treaba care ma linisteste este ca acum o saptamana cand am facut sex oral eu i-am inghitit sperma (pentru prima oara) si m-am simtit cam naspa dupa...
spuneti-mi, mi se poate intampla ceva daca am inghitit sperma?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Nu, nu are nicio contraindicație. Sperma conține vitamine și minerale benefice pentru tine, dacă ești ok cu chestia asta poți să o înghiți fără probleme. Nu avea de ce să te simți rău după chestia asta.

15 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Uite o lista cu vitaminele și mineralele din spermă, e în engleză. Cantitățile sunt reduse, dar nu pot să-ți facă decât bine.
ascorbic acid (vitamin C, for tissue maintenance)

blood-group antigens (from immune system)
calcium (mineral)
chlorine (oxidizing agent)
cholesterol (steroid alcohol present in body fluids)
choline (base, part of the vitamin B complex)
citric acid (occurs during cellular metabolism)
creatine (nitrogenous substance found in muscle)
deoxyribonucleic acid (DNA)
fructose (sugar used for energy)
glutathione (peptide amino acid)
Glycoproteins (cancer fighting agent)
hyaluronidase (enzyme)
inositol (sugar found in muscles)
lactic acid (byproduct of muscle use)
magnesium (mineral)
nitrogen (gas found in all living tissue)
phosphorus (mineral)
prostaglandins (good for pregnancy)
potassium (mineral)
purine (compound of uric acid)
pyrimidine (organic base)
pyruvic acid (formed from either glucose or glycogen)
selenium (cancer fighting agent)
sodium (salt)
sorbitol (body alcohol)
spermidine (catalytic enzyme)
spermine (ammonia compound found in sperm)
urea (from urine)
uric acid (from urine)
vitamin B12 (for proper function of nervous system and metabolism)
zinc (mineral)

Read more: http://wiki.answers.com/Q/Does_semen_have_vitamins_in_it#ixzz1jqo0iWaG

| raspunz a răspuns:

O mențiune, există riscul de a lua boli cu transmitere sexuală și prin felație (sex oral), de asta e foarte important să alegi bine partenerul, să poți avea încredere în el.
Și ca aspect cultural este o chestie interesantă. În medicina tradițională chineză unele scrieri susțin că sperma conține energia vitală a unui bărbat, iar prin înghițirea sa femeia captează această energie laughing În medicina noastră contemporană se recomandă uneori ca femeia să intre în contact direct cu sperma partenerului (fie prin sex neprotejat, fie prin înghițire) înainte de a concepe un copil pentru că scade riscul de apariție a unor complicații pe parcursul sarcinii. Asta pentru mai târziu, când ai să vrei să fii mămică tongue

| foxi a răspuns:

Nu.poate o senzatie de voma!

| scarletjo a răspuns:

Prima oara cand inghiti sperma are un gust mai aiurea cu care te vei obisnui.Nu se poate intampla nimic daca inghiti sperma

| doc69 a răspuns:

Nu ti se poate intampla nimic este o substanta netoxica...si nu ramai gravida inghitind sperma ci daca esti in perioada fertila si o primesti in vagin

| alafaranume a răspuns:

Nu ai nimic. multi baieti adora partea in care partenerele lor fac asta... sperma este amara atunci cand barbatul fumeaza si si bea, iar daca vrei ca pe viitor prietenul tau sa o aiba dulce propune-i sa consume produse foarte aromate

| Cronki a răspuns:

Fata care inghite sperma:
-gravida, nu ramane...
-moartea nu survine...
-desteapta nu devine...

| puimik3 a răspuns:

Din punct de vedere medical, inghitirea spermei nu ridica nicio problema, pentru ca sperma sanatoasa nu te poate afecta cu nimic.
Alimentele pe care le consumam influenteaza si gustul spermei. Astfel, rosiile si lactatele dau un gust sarat, ceapa si usturoiul o fac gretoasa, in timp ce patrunjelul si telina o indulcesc la propriu.
Poate credeai ca sunt povesti, dar sperma chiar contine zinc, acid citric, fructoza, proteine, sodiu, vitaminele C si B12.
Ce trebuie sa manance partenerul ca sa fie mai dulce: pe primul loc sunt fructele, in special pepenele, papaya, merele, citricele, ananasul si mango. Alte mancaruri de consumat sunt graul, telina si patrunjelul.
happy

| lexzor a răspuns:

Nu are nimic! Are dreptate raspunzatorul! Nu este jenant sa te deschizi pe TPU. Desi chiar daca am 13 ani, zic ca ti-ai inceput devreme viata sexuala... Nu este nimic daca i-ai inghitit sperma. Nu ramai gravida laughing Ideea este sa nu ti-o elibereze in vagin. Cred ca sti si tu consecintele! Succes

| athos01 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic cu conditia ca el sa nu fie bolnav de vreo boala cu transmitere sexuala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu dai in ulcer.

| Boss_Marian_1996_CoKh a răspuns:

Ce sperma are ala la 3 ani

| Valentina220033 a răspuns:

Da, o sa rămâi gravidă in gât!

| brico197 a răspuns:

Ai grija sa nu devina un obicei sperma are niste componente care dau o dependenta ca un drog si cunosc cateva fete care au inceput asa in joaca sau cu un barbat nenorocit care stia ce face si au ajuns biete curve disperte cu care faci ce vrei cu conditia sa i termini in gura si care daca nu inghiteau o perioada de o zi se desfigurau rau la fata intrau in sevraj si erau in stare s o faca cu oricine oriunde si aveau nevoie de cantitate din ce in ce mai mare. iar femei smechere si mature gasesc amarate de astea si le dau la barbatii lor ca sa i invioreze pentru ele ...asta i ticaloasa de viata!