| beenedetta a întrebat:

mi-a venit menarha trebuie sa port absorbante-?

5 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Daca vrei sa te murdaresti, nu ai decat sa nu porti! Igienic e sa te protejezi cu absorbant, sa il schimbi, sa te speli local cu apa calduta fara sapun, sa nu te iriti, caci in aceasta perioada esti mai expusa

| thegatekeeper a răspuns:

Nuu, trebuie sa lasi dare de sange in urma ta laughing. Lasand gluma la o parte, bineinteles. Absorbante sau tampoane interne (chiar daca esti virgina, le poti folosi, nu te afecteaza cu nimic), dupa cum iti este mai comod, pe care le schimbi la 4-6 ore, maxim happy.

| Pisicuta2 a răspuns:

Da,trebuie sa porti absorbante pe care trebuie sa le schimbi la 4-6 ore maxim.

| Adrena a răspuns:

Daca imi zici si ce e aia poate te ajutlaughing

| stejara2 a răspuns (pentru Adrena):

Momentul declanşării primei menstruaţii