| Anonima283 a întrebat:

Mie mi-a venit menstruatia regulat, cu 2 zile cum venea de obicei, aceeasi culoare si aceeasi cantitate. Oare pot ramana insarcinata? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. 100% GARANTAT. Daca desfasurarea sangerarii menstruale se va produce in conditii similare d.t.p.d.v. cu toate menstruatiile anterioare, se poate aprecia ca pornirea actualei menstruatii reprezinta GARANTIA ca in proportie de peste 99, 9% in cadrul ciclului menstrual anterior, care s-a terminat in acest moment, NU a avut loc fecundarea ovulului si ca atare NU s-a format o sarcina. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ori iti cauti in "taur" competent; ori te duci la calugarie!? tu alegi!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ai cum sa fii ramas daca ai avut menstruatie.

| Elena9328 a răspuns:

Nu.

| Diavolo18 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata. Mai sunt dereglari hormonale. Poate sa-ti vina si cu o saptamana mai devreme. Si nu se ramane insarcinata asa de usor.