| anonim_4396 a întrebat:

Buna nici nu stiu cum sa incep si e o chestie cam complicata cel putin pentru mine...so de cateva luni mai precis 7 am o relatie foarte frumoasa cu un baiat pe care il iubesc pana la lacrimi dar azinoapte cam pe la 2 cum nu reuseam sa dorm ascultam muzica si deodata incepe o piesa care imi aminteste de altul, un fost de care nu am mai auzit de 2 ani si dintr-o data au inceput sa imi dea lacrimile. Ma simt foarte prost deoarece acest baiat cu care sunt acum nu se mai gandeste la fostele sale nici nu aduce vorba despre ele, in schimb eu de azinoapte ma gandesc incontinu la el, am fost impreuna 3 ani dar ne-am despartit in iunie 2015 deci de 2 ani si 8 luni aproape 3 plus ca dupa despartire m-a lasat cu rani adanci pe suflet care au sangerat mult timp cam 1 an jumate atat am suferit. S-ar putea sa mai am sentimente pentru el care s-au trezit sau e doar o chestie trecatoare, simt fluturasi in stomac si nu stiu de ce. Cineva imi poate explicade ce ma simt asa?

15 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pai tu stii daca mai ai sau nu sentimente pentru fostul.
Este posibil sa mai ai si sa fie reprimate.
Este posibil ca relatia sa se fi terminat ca in pom si sa simti ca nu ai avut parte de "closure".
Poate e o simpla urma de regret.
Oricum ceva neterminat este.

| HadesSs a răspuns (pentru sofisis):

Sau poate doar facea "treaba" buna fostul laughing

| sofisis a răspuns (pentru HadesSs):

Obsedat ce esti laughing)

| HadesSs a răspuns (pentru sofisis):

Eu nu vai laughing, nu vezi ce nehorata e fata are vise umede laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru sofisis):

Realist; nu obsedat.winking laughing

| h3r a răspuns:

Amintiri pasagere as zice, insa e nevoie de un gram de vointa pentru a nu te lasa purtata de val mai mult, avand in vedere faptul ca tu ai o relatie, fie ea si la inceput. Timpul petrecut alaturi de prietenul tau ar trebui sa-ti fie benefic.

| mentholinks a răspuns:

Asa sunteti voi fetele, va plictisiti de unul si va ganditi la altul si tot asa.

| Randomuser2000 a răspuns (pentru mentholinks):

Exact! ca pe sosete ne schimba!

| XxBlueRosexX a răspuns (pentru Randomuser2000):

Ce ai ma cu fata? DIn cate am vazut eu ea nu vrea sa fie cu el doar s-a gandit la el...ce minte de copil ai pe bune nu cred ca ai mai mult de 15 ani laughing

| Randomuser2000 a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Am 16 porstule

| ShamelessQboy a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa te mai intalnestincu el, eventual sa-l faci amant si sa termini ce ati inceput, nu ati facut suficientă dragoste, cu siguranta era mai bun la pat decat actualul!

| AliTheo18 a răspuns:

Poti sa simti fluturasi si pentru un actor, si sa te gandesti la el, dar tu sa ai iubit. Daca iubesti un baiat, o fiinta, cu adevarat, nu poti sa il iubesti si pe altul, eu asa vad iubirea. Nu trebuie sa ai nicio indoiala cu privire la asta, poate doar ti s-au trezit niste amintiri sin trecut, frumoase si urate, e normal poate sa iti doresti in mintea ta sa ai din nou acea relatie, pe baza amintirilor frumoase etc, dar sa stii si eu cred ca asa e, supa nu merge incalzita de doua ori, foarte rar se intampla asta. Este o chestie trecatoare, mi s-a intamplat si mie asta, stai linistita, vezi-ti de relatia ta actuala, surprinde-ti iubitul, pupa-l, iubeste-l, si o sa vezi ca daca in acel moment simti ca este totul pentru tine, tot ce iti doresti, nu mai e niciun dubiu.

Răspuns utilizator avertizat
| Ether a răspuns:

Asta i se poate intampla la multa lume. Pur si simplu dupa o perioada mai lunga dupa despartire, s-au sters din memorie motivele despartirii. Poate ca nu, doar le-ai pus intr-un sertarel mai indepartat. Au ramas amintirile placute si sentimentele pe care le-ai trait pe care nu le-ai reprimat pentru ca nu aveai nici un motiv, iar acum prevaleaza fata de cele negative. Cu toate astea, ai langa tine pe cineva care tine la tine si nu merita sa te afunzi in amintiri. Cand iti mai vin ganduri de genul, adu-ti aminte foarte bine de motivul despartiri, adu-ti aminte ca ai pe cineva care tine la tine si iti vei da seama ca nu merita sa traim in trecut ci sa apreciem ce avem in prezent.

| Randomuser2000 a răspuns:

E de la gastrita