| Sjsnenen a întrebat:

Buna. Nu am facut sex pana acum. Eu si prietenul meu ne masturbam reciproc. In ultimele luni nu am prea facut-o doar de cateva ori. A inceput sa ma doara sanii si stomacul si m-am ingrasat (asta poate fi si din cauza alimentatiei de sarbatori, dar am zis sa precizez). Nu am vomat, nu am avut stări de greață. Eu stiu ca sperma nu a ajuns in vagin. Am fost atenti, dar poate nu mi-am dat seama? Luna aceasta pe 20 trebuie sa imi vina menstruatia. Voi ce ziceti? Exista vreun risc?

9 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce tot ajungeti la intrebari absurde cand puteti respecta niste reguli foarte simple care va dau o certitudine. Stiu ca momentele fierbinti iti pot scapa anumite gesturi de sub control, dar chiar asa, sa ajungi sa te gandesti apoi daca o fi bine, o fi rau?

| AnemonaP a răspuns:

Daca nu ai făcut sex cum sa te gândești la o sarcina? Urmează să întrebe cineva dacă de la sexting se poate întâmpla ceva.
Nu ai cum sa rămâi gravida decât dacă faci sex pe bune, nu joacă.
Menstruatia întârzie din N motive. De la stres, oboseala, dereglări hormonale, etc, pana la alimentație. Plus, dacă ar fi sa fii cu adevarat gravida, (in alt context), asta nu înseamnă ca vei avea toate simptomele de baza ale unei sarcini.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor si spune i si lui exact ceea ce ai scris aici.

| Violleta2022 a răspuns:

De la masturbare NU se poate ramane gravida!

| mihai69 a răspuns:

Negativ.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

S-ar fi presupus ca daca ati facut lucrurile de genul... sa stiti ce presupune si cum se formeaza o sarcina, este?

Dar nu, nu exista niciun rosc daca nu ati facut sex, conform celor descrise de tine.

Bafta si intelegere sa aveti!

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine nu exista risc de sarcina.

| Crackman a răspuns:

Daca ai avut grija... nu ai de ce doar ti au placut sarmalele prea mult

| deathdiana a răspuns:

Dc nu iti faci un test de sarcina, oricum daca nu a ajuns sperma in vagin nu e nici o sansa sa ramai insarcinata