| saraahpopescu a întrebat:

Pe 9 Iunie, eu și fostul meu prieten ne am "jucat"… nu stiu dacă el s-a atins, dar cert este ca m-a atins pe mine… nu a ajuns cu mana pana la vagin și nici nu a fost vorba despre vreo ejaculare.(țin sa mentionez ca eram la 2 zile după ovulatie și la o zi după perioada fertila). Pe 22 Iunie, mi-a venit menstruația, exact când trebuia sa-mi vina, numai ca am avut un flux slab(in ultimele 4 luni, înainte de luna Iunie, am slăbit 10 kg, și am inteles ca și slăbitul poate afecta fluxul menstrual);(aveam destul flux cât sa umplu un absorbant, nu țin minte dacă aveam cheaguri dar culoarea era normala, roșie). După aceea totul a fost normal, pe 21 Iulie mi-a venit din nou menstruația cu același flux slab, dar de data asta am avut și niște cheaguri. De cam o săptămâna, am început sa am probleme la stomac, in sensul ca ma trezesc dimineața și am stări de greață, dar îmi trec imediat cum mananc(nu am vomitat deloc). Cam tot acum o săptămâna au început sa ma doară și sânii… dar m-am gândit ca este sindromul premenstrual pentru ca săptămâna asta trebuie sa-mi vina ciclul. Stările de greață ma îngrijorează cel mai rau pentru ca nu stiu la ce sa ma aștept(nu am pofte și nici sensibilitate la mirosuri)… ideea este ca datorită faptului ca am slăbit, nici nu mai mananc cum o făceam înainte, și am trecut brusc la mâncăruri diferite și cantități mici. M am gandit ca din cauza asta se poate resimți la stomac… voi ce credeți? As putea sa fiu însărcinată?(tin sa mentionez ca nu m-am îngrășat și in afara de durere la nivelul sânilor și aceasta stare de greață nu am alte simptome asociate cu sarcina)

Răspuns Câştigător
| Anonimalex6996 a răspuns:

Fără o penetrare și o ejaculare in vagin sau cel puțin pe vagin, este imposibila sarcina.

| saraahpopescu explică (pentru Anonimalex6996):

Am mai auzit ca se poate rămâne și de la lichid Pre-ejaculator, care probabil a existat, adică, mai mult ca sigur a existat… dar nu stiu dacă a ajuns pe vulva sau aproape de vagin… ideea este ca am citit ca se poate scurge pana in vagin… și de asta ma tem

| Anonimalex6996 a răspuns (pentru saraahpopescu):

Exista și aceasta posibilitate. Atâta timp cât penisul de apropie de vagin...
Cel mai bine aștepți sa vezi dacă îți întârzie menstruația. Dacă îți intarzie, în primele zile faci un test de sarcina.
Totuși, ai mai multa grija de acum încolo atâta timp cât nu iti dorești un copil

6 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Din ce povestești tu e imposibil sa fie vorba de o sarcină. Da, lichidul preejaculator poate conține spermatozoizi, dar el ajunge în vagin prin penetrare, hai să zicem și dacă ajunge lichidul pe vulvă. Altfel... E imposibil.

Ce fel de alimentație te-a ajutat să slăbești? Poate nu-ți priește, poate e prea strictă dieta, poate nu mănânci suficient. Sau poate ai adoptat anumite obiceiuri care îi fac rău stomacului pe termen lung: apă cu lămâie dimineața pe stomacul gol, apă cu oțet sau alte trucuri similare.

| saraahpopescu explică (pentru AnotherGirl):

Nu am adoptat diete restrictive. Ceea ce am făcut, a fost sa beau supliment de vitamina c pentru ca am inteles ca ar ajuta menstruația sa aibă un flux mai intens. Dar se pare ca vitamina c ar face rau la stomac și ar produce acid gastric. De aici poate și acea stare de greață dimineața… nu stiu exact

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ati facut sex cu penetrare vaginala nu este posibil sa ramai gravida.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu.