| Adytza09z a întrebat:

colegi, ciclul prietenei mele trebuia sa-i vina pe 5 asa, nu i-a venit pana acum, luna trecuta i-a venit pe 13, sa se fi schimbat data si sa-i vina si luna asta tot asa?
Tin sa precizez ca o dor sanii si are asa niste noduli in ei la palpare.
Noi luna trecuta a 7 zi dupa cm am avut un joc sa spun:in urma acestui joc am ejaculat pe piciorul ei(am sters bineinteles)dar nu stiu daca a mai ajuns pe ea vreo picatura de sperma sau altceva.
Nu am facut sex, doar ca am ejaculat pe piciorul ei.
INTREBAREA E:se poate ramane daca in caz nu am vazut vreo picatura de sperma sa fi ajuns la vagin, tinand cont ca a fost a 7 zi dupa cm?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci si baiatul/barbatul care sunt pe punctul/in momentul de a-si incepe viata sexuala, ar trebui sa cunoasca precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. Din acest motiv ar trebui sa fii deja informat corect ca sa stii deja ca pentru a se putea forma/naste o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia in momentul sexului/jocului trebuie sa fie in mod obligatoriu in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid in ziua respectiva. si 2-) Printro anumita modalitate, indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa patrunda/ajunga in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Din ceea ce ai descris se poate afirma fara a gresi ca in urma jocului de-a sexul practicat de catre voi, este absolut IMPOSIBIL sa se poata naste o sarcina. De asemenea ori de cate ori vei mai dori sa afli ceva trebuie sa stii ca trebuie precizata data exacta de incepere a menstruatiei, fiindca a 7-a zi dupa menstruatie poate fi si a 10 zi a ciclului menstrual (c.m.) daca menstruatia a tinut 3 zile, dar la fel de bine poate fi si a 14 sau a 15-a zi a c.m. daca menstruatia a tinut 7-8 zile. In primul caz in afara perioadei fertile, iar in cazul al 2-lea exact la ovulatie adica in ziua de maxima fertilitate. Sper sa fi inteles diferenta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibila o sarcina.

| Adytza09z explică (pentru Emilian65):

Bn ar fi colegii da dc nu i vine odata o dor sanii de 2 saptamani

| Aurora99 a răspuns:

Asa am patit si eu.am 3 copi acum

| Adytza09z explică (pentru Aurora99):

Imi puteti da detalii sa vad se potriveste cazului meu.

| Aurora99 a răspuns (pentru Adytza09z):

Pei simplu am facut-o fara protectie, prietenul meu a ejaculat undeva langa vagin si sperma lui a reusit sa intre inauntru.si asta s-a intamplat de mai multe ori

| Adytza09z explică (pentru Aurora99):

Pai eu nu am facut-o deloc si am ejaculat pe picior nu langa vagin.
Apropo tie iti curgea cv alb cremos.

| Adytza09z explică:

Eu sper ca nu totusi avea simptome mai multe daca era

| Shi_Atat_Iosif_1995 a răspuns:

Da a ramas atunci

| Adytza09z explică (pentru Shi_Atat_Iosif_1995):

Frate vb daca stii nu vb daca in caz vb ca sa fie comu aici.