| anonim_2729 a întrebat:

Nu de mult v-am intrebat daca ar fi ok ca eu si prietenul meu sa facem sex pentru prima data la majoratul lui, eu avand 16 ani.Noi de cunoastem de foarte mult timp dar numai acum am decis sa fim impreuna. El e dragut cu mine si niciodata nu a pomenit de asta asa cum am auzit ca majoritatea iubitilor prietenelor mele fac.Il plac foarte mult si m-am gandit ca ar fi frumos ca sa isi aminteasca de noaptea majoratului ca prima data cand am facut-o. Dar problema este ca eu nu ma simt pregatita...si nu cred ca ar trebui sa neglijez asta. Voi ce credeti? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| addalecsandra a răspuns:

Eu zic sa faci ce simti tu, si sa iti amintesti si tu frumos noaptea cand ai facut-o prima data, ar fi frumos la el la majorat insa esti sigura ca puteti adica depinde unde isi face majoratul cat dureaza, ar fi aiurea daca ar bea si s-ar imbata.nu s-ar mai comporta asa frumos oricum gandeste-te intai la tine :* FUNDAAAAAAAAA?

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Fi un pic egoista si gandeste-te putin si la tine.
da ar fi frumos sa o faceti in seara majoratului lui insa esti pregatita?
tu zici ca nu atunci mai asteapta. nu e nicio graba.happy
abia ai 16 ani. ai timpwinking

| dyyva a răspuns:

Daca nu esti pregatita nu ar trebui sa faci asta, s-ar putea sa iasa un dezastru daca nu vrei asta, s-ar putea sa fii stresata. asa ca mai bine mai asteapta. daca el te iubeste isi va amintii oricum cand a-ti facut-o prima data deci nu trebuie neaparata s-o faceti intr-o zi speciala

| Catheryne a răspuns:

Nu ai specificat de cat timp sunteti impreuna. Totusi 16 ani mi se pare prea devreme sa-ti incepi viata sexuala si din punct de vedere fizic, dar si mental. Si daca nici nu esti pregatita nu trebuie s-o faci doar pentru ca este majoratul lui deoarece acest lucru nu il faci cu ocazia vreunui eveniment special ci atunci cand amandoi partenerii sunt pregatiti si isi doresc la fel de mult sa faca acest pas si se cunosc foarte bine unul pe celalalt. Daca nu esti pregatita te va astepta daca te iubeste. Bafta si sa fii iubita!winking

| bl0ndha a răspuns:

Eu zic sa stai sa te gandesti bine nu face prostii pentru ca o sa regretii e mai bine asa sa te pastrezii pentru casatorie crede-ma ca e mult mai bine nu face si tu o greseala ca mine care mai tarziu o sa o regreti pentru ca doar o data in viata esti virgina si pentru el nu esti prima fata si el o sa te uite repede daca voi o sa va certati pentru ca daca erai prima fata si pentru el si te simteai bine puteai sa faci ce crezi ca e bine dar pentru el la pat esti la fel ca celelalte nu o sa fii speciala crede-ma ca stiu cum,, iti dau un sfat bun pastreazate virgina pentru ca e mai bine nu face o prostie pup sper ca ti-am fost de ajutor

| Sinus a răspuns:

Viata sexuala se incepe dupa casatorie, deoarece e perioada 20-25 ani cand amandoi sunteti constienti si va asumati raspunderea unui act sexual.

| Nobodies a răspuns:

Doamne faci sex la 16 ani...Lol? eu la varsta asta.stau si ma distrez cu prieteni. citesc o carte.ma duc la scoala, mai ma uit la un serial ceva.ma plimb... daca nu esti pregatita, nu o face.ar trebuie sa inteleaga, daca nu. Pa! WtF?