| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu..deci am o prietena care are 17 ani..si e cu un baiat cam de 1 an..La inceputul relatiei lorbaiatul i-a zis ceva cum ca ar vrea mai mult cu ea...dar ea i-a spus ca e virgina si ca inca nu e pregatita..sau ceva de genu.Cu timpul relatia lor s-a mai "degradat".dar acum prietena mea e foarte indragostita de el,si vrea sa faca ceva ca totul sa fie mai bine si relatia sa evolueze spre bine si sa fie mult timp de-acum incolo impreuna, si s-a gandit ca daca o sa fie cu el pentru "prima data", el o sa-si dea seama ca tine la el.Zis si facut! Cand s-a intalnit i-a zis exact ce-am scris eu mai sus...dar i-a spus ca o sa-i scrie intr-un msj ca sa vada daca se gandesc aman2 la acelasi lucru.dar s-a cam razgandit si nu ia mai trimis nimic, si nici el nu a mai pomenit nimic.El are 20 ani si ea 17.Majoritatea baietilor cred ca ar vrea asta dupa o relatie de 1 an.Voi ce credeti? Oare nu vrea sa o faca cu ea pentru ca e virgina? Si baieti, chiar v-as cere un sfat.Mentionez ca amandoi sunt frumosi, fara exagerari.

6 răspunsuri:
| anniebox16 a răspuns:

Nu nu trebuie sa se culce cu el daca sunt de un an impreuna. Daca o iubeste, o asteapta pana va fi ea pregatita. Daca nu, inseamna ca nu tine la ea. Vrea decat sa se culce cu ea.

| RegalusDekaron a răspuns:

Daca nu isi doreste asta mai bine nu. daca o iubeste o va astepta. totusi nu cred ca ar astepta 1 an dupa ea doar ca sa o f-ta, daca nu o iubeste.PS: baiat

| neutrino a răspuns:

El poate s-a bucurat ca a gasit o... fata si o dorea asa cum e: neatinsa. Apoi ea a murdarit totul. Cand lui ii va trece dezamagirea se va intoarce si-i va oferi ceea ce ea doreste: sex. Nimic mai mult.

| Oana92 a răspuns:

Este o decizie importanta si nu ar trebui sa o ia presata de o astfel de situatie. Nu prin asta se dovedeste iubirea. Si in plus de unde le-a venit ideea cu mesajul, astfel de lucruri se vorbesc fata in fata, nu prin mesaje. Eu cred ca baiatul e dezorientat si nu intelege ce vrea ea de fapt si cel mai bine ar fi sa vorbeasca deschis despre asta.

Răspuns utilizator avertizat
| brunettenini a răspuns:

Poi unu la mana fata aceea pun pariu ca esti tu, doi la mana si eu imi pun acee4asi intrebare nu stiu depinde ce fel de baiat e el si ce fel de fata e e a si daca o iubeste o asteapta si doi trei ani depinde sunt fel si fel de oameni si fel de fel de relatii