| alexandrutza12345678 a întrebat:

Buna nu stiu ce sa fac prietenul meu a plecat de 4 sapt in strainatate si nu mi-a trimis nici un semn dca e bine sau ce fac mi-e teama sa nu il pierd am vazut cum ia dat like- pe facebook la un amic de al lui nu stiu ce sa fac il iubesc enorm mau intrebat multi daca vor sa fiu cu ei dar le am raspuns ca am prieten si il iubesc ce sa fac sa il astept sa vina ami sunt 2-3 sapt pana vine acasa sau sa il uit?

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Sfatul meu este sa inveti sa scrii, in special sa folosesti cratima unde trebuie...si apoi poate vei reusi sa atragi un baiat care sa te si respecte. Pe acesta uita-l, pentru ca nu te iubeste.

| Artemisia a răspuns:

E acolo si sta pe facebook dar tie nu iti da nici un semn de viata? Trezeste-te! Uita-l! Ce inseamna asta? Nu-l lasa sa se joace cu tine.

| darrio2007 a răspuns:

Like-ul de cand era? Vezi ca mai apar si mai vechi. Daca este dat de curand e clar ca a plecat acolo sa scape de tine.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Sau macar baga-l in masa daca nu in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fată,e cam complicată problema asta a ta.În primul rând dacă el nu ţi-a mai dat nici un semn de viaţă de vreo luna de zile înseamnă că nu-i bine deloc - s-ar putea să nu te mai vrea; apoi tu spui că îl iubeşti enorm şi că ţi-e teamă să nu-l pierzi,deci e clar că suferi - pentru asta chiar îmi pare rău; după aia - ai primit ceva oferte de la alţi băieţi,dar i-ai trimis la plimbare - aici cred că te-ai grăbit puţin; iar la final spui că nu ştii ce să faci - să-l mai aştepţi două săptămâni, sau să-l uiţi - eu cred că ar fi bine să-l uiţi, dar aici iar e o problema - cum FACI să-l uiţi? - pentru că uitarea asta nu vine la comandă, adică ştii tu - când suni să-ţi trimită o pizza, şi în juma` de ora te-a şi claxonat ăla din maşină, ca să-i duci banii...Deci e complicat,cum spuneam şi la-nceput.
Oricum eu zic că băiatul e cam nesimţit,iar tu eşti cam prostuţă că încă îl mai iubeşti...
Dar să nu te superi, pentru că aşa e regula jocului, iubirea îi aşteaptă pe aia mai slabi, că să-i facă în foi de viţă, cum vrea ea...
Sfatul meu e să-i mai întrebi încă o dată pe băieţii aia ce-au vrut ei să zică atunci, că poate îşi mai aduce aminte vreo`unu` -macar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 Saptamani?! E clar ca te-a uitat si nu e serios! Daca te lasi prostita, isi va bate joc de tine si mai tare dupa ce vine. Tu decizi daca vrei sa fi carpa vreunu dobitoc sau nu. Casca ochii! Tu nu ai vazut cu cine te incumetai? Cauta-ti altul cum trebuie, foloseste intamplarea asta ca pe o experienta sa nu mai fi asa naiva data viitoare.

| Ezeru a răspuns:

Pot interveni si probleme nu trebuie neaparat sa trecem la prejudecati. Cel mai bine este sa astepti sa vina si sa vezi ce s-a intamplat. Nu ai nimic de pierdut daca faci asta.

| ElenaDanielaE a răspuns:

1. E online și nu-ți scrie? Nu te mai vrea!
2. Nu ești sigură ca nu te mai vrea, crezi că au intervenit câteva probleme? Bagă-l tu în seamă și vezi ce se întamplă!

| Deyu0713 a răspuns:

1. Daca sta pe facebook si nu da niciun semn de viata, da-i tu un semn de ''ba fraiere mai traiesti?''
2. Daca tot nu zice nimic probabil nu te mai vrea, nu te merita si ar trebui sa-l uiti...si poate sa vorbesti cu el si sa clarifici probleme cand vine.