| Nathalie18 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai inteleg. Ne simtim bine impreuna, dar el nu vrea o relatie cu mine. A zis ca nu simte la fel sau ceva de genul si ca cica nu o sa avem niciodata ceva mai mult decat avem acum. Cum sa il fac sa imi dea o sansa? Sau ce ar trebui sa fac ca sa i demonstrez ca ar putea avea totul cu mine?

16 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Cred ca vrei sa zici ca te simti bine,nu ca va simtiti bine.
Daca te place bine daca nu, nu!
Acum crezi ca rezolvi ceva daca stai sa-l stresezi?
Daca era interesat, nu ajungeai sa postezi aici.
Dar cine stie, cu timpul poate prinde drag de tine.
Acum serios, ti-ar place ca un tip de care nu esti atrasa si nu simti nimic sa se tina dupa tine si sa te streseze?!
Evident ca nu.
Asa si el.
Ca va simtiti bine nu insemna ca te vede ca pe o iubita si ca pe o amica.

| RAY a răspuns:

Daca nu vrea o relatie de ce obligi omul? ti-a pierdut increderea in asa ceva la cat de sincere sunt fetele nu ma mir sau sufera dupa fosta sau nu te place,sunt en motive, poate vrea doar sex atat, nu vad absolut nimic imatur ca nu vrei o relatie ca apoi cand suferi nu sufera astia care te judeca acum ca cica esti imatur, da esti imatur, prost cand crezi in fete/femei, esti tampit rau de tot
bafta

| Freya1 a răspuns:

La asta se ajunge dupa ce discutasem in trecut

| Holiday a răspuns:

Ar fi nesanatos pentru el sa cedeze. Cum sa aiba totul cu tine cand el vrea altceva decat esti tu?!?
Cat de greu poate fi de inteles ca NU VREA o relatie cu tine? E atat de simplu...

| Nathalie18 explică (pentru Holiday):

Nu stie ce vrea nici el..cauta perfectiune si dupa cum stim toti, nimeni nu e perfect

| Holiday a răspuns (pentru Nathalie18):

Orice ar cauta el, atata vreme cat nu vrea sa se implice e absurd sa-i ceri asta. Nu inteleg de ce crezi ca e bine pentru el ce vrei tu si mai mult decat atat, de ce crezi ca tu esti cea mai buna optiune pentru el. Din punctul meu de vedere ti-a indicat clar ca, dintr-un motiv sau altul, nu esti.

| sofisis a răspuns:

Lasa-l. Dispari din viata lui. Poate ai noroc si e palma de care ai nevoie.
Asa, fiind mereu acolo la dispozitia lui...nu rezolvi nimic. Trust me. Si daca nu iese mai mult dupa ce pleci, nu pierzi nimic. Absolut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ar putea avea totul cu mine"-Din moment ce nu simte nimic pentru tine si ți-a si zis asta, e clar ca tu nu îi poti oferi ce vrea el, deci nu ar putea avea nimic cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am impresia ca doar tu te simti bine cu el nu si el cu tine, din ce ai spus in intrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetangels a răspuns:

Tu cum arati? Dar el?

| Nathalie18 explică (pentru sweetangels):

Arat bine si eu si el, dar e diferenta de varsta intre noi..si uneori nu gandim la fel.

| sweetangels a răspuns (pentru Nathalie18):

Adica tu esti mai mica decat el? Daca esti minora poate tipu e matur si de aceea nu se baga ca n-are chef de probleme

| Nathalie18 explică (pentru sweetangels):

Nu sunt minora, e diferenta de 8 ani intre noi

| sweetangels a răspuns (pentru Nathalie18):

Nu stiu cati ani are, oricum pare imatur dar macar ti-a zis ca nu poate fi ceva intre voi mai mult decat prietenie. De regula baietii cand raspund asa, nu prea mai ai ce face ca ei "iubesc cu ochii", probabil nu il atragi fizic, dar te vede ca pe o prietena. Stiu care au insistat, s-au ales cu cateva partide de sex (mai erau si virgine) iar apoi tipul le-a lasat balta, nici la mesaje nu a mai raspuns, deci l-a durut in cot. Gandeste-te daca merita sa risti si sa suferi. Numai bine!

| Xelon a răspuns:

Renunta fataaaaaa!
Ala nu te place, deja ne-am saturat noi de cate intrebari ai pus despre ala, daca esti asa insistenta si atunci cand esti cu el normal ca fuge de tine...