| AlexNeedsHelp a întrebat:

Acum puțin timp o fata, ce chiar mi-a zis ca ma place și le-a spus și prietenelor ei ca e moarta dupa mine m-a refuzat, chiar dacă înainte zicea ca vrea sa fim împreuna. Mi-a zis ceva de genul ca s-a mai gândit și nu crede ca o relație ar fi prea potrivita acum(are niște examene anul asta. Asta cred eu ca e motivul). Va rog sa îmi dați niște sfaturi cum as putea sa-i demonstrez contrariul? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ramonia a răspuns:

Poate ca e timida si ii e jena ca tu ai aflat ce le-a zis prietenelor. ca e moarta dupa tine si face pe indiferenta sa afle daca meriti efortul. Daca o placi destul de mult ai putea sa ii spui ce simti, insa cand sunteti singuri, sau sa ii arati prin gesturi. Nu te da batut usor. Insa ai grija sa nu exagerezi, sa nu se simta agasata. Daca te refuza de prea multe ori inseamna ca nu te place suficient si ea nu merita efortul si meriti pe cineva mai bun. succes

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Se contrazice singură.Dar poate că nu e aşa.

Las-o să termine examenele şi vezi după ce are de gând să facă.

| Sidonia07 a răspuns:

Daca era asa moarta dupa tine, ar fi trebuit sa ti spuna, nu? daca s a mai gandit inseamna ca ..nu te place!

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Poate ca nu te place si doar a vrut sa isi bata joc de tine. Bafta!

| AlexNeedsHelp explică:

As mai avea o întrebare legata de subiectul asta. Când ieșim cu grupul de prieteni, dacă ea mai mereu sta cu prietenele ei, în special, cum as putea deschide și eu un subiect de discuție cu ea? Sper ca s-a înțeles întrebarea laughing