| AdelaDiana a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac.Sint indragostita de cel mai bun prieten al meu.Vineri ne-am certat pentru ca el avea o dispozitite exagerat de mare si facea glume prea exagerate, in plus in seara aia eu nu aveam dispozitie.Nu sintem impreuna, nici nu am fost.Doar ca cu vreo doua saptamini in urma i-a spus prietenei mele cele mai bune ca ma place mult, dar chiar daca vom fi impreuna spune ca nu va dura mult relatia noastra pentru ca eu sint indiferenta, nu am vorbit deja doi zile. Ceea ce e firesc avin in vedere ca vorbeam in fiecare zi.Ma crede indiferenta pentru ca vara asta am avut o relatie cu un baiat care a durat trei luni, eu i-am dat papucii pentru ca nu imi mai pasa de el, pentru ca ma facusa sa sufar enorm. El fiind cel mai bun prieten i-am spus toate astea. Iar el acum crede ca asa sint cu toti baietii.
Help me please

Răspuns Câştigător
| FloRRe a răspuns:

Hei! Vorbeste cu el. Incearca sa iti ceri scuze, sa ii spui ca iti pare rau. Si...in privinta placutului, daca chiar i-a spus prietenei tale ca te place, ai putea sa incerci sa vorbesti cu el.Sa ii spui cat de mult ti la el,si spune`i ca ai fost indiferenta doar cu fostul, pentru ca asa merita, ca te facea sa suferi.Si daca ai fost indiferenta cu el asta nu inseamna ca esti cu toti baietii! Daca ar avea chef si timp, ar putea sa te asculte.Si chiar l-ai putea ruga, timp de cateva minute, sa iti acorde putina atentie iar tu sa ii spui totul!
Multa bafta.Bye.:*

2 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Cine zicea ca exista prietenie intre o fata si un baiat s-a gresit mult. Oricum odata si odata unul dintre ei se indagosteste. asa si in cazul tau. Pai vorbeste cu el, si zii ca iti pare rau ca v-ati certat, si ca te doare sa stai cu gindul ca sunteti suparati. Si zii ca il placi foarte mult, si chiar nu esti indiferenta. Zi-i ca fostul te-a facut sa suferi mult de aia ai procedat cu el asa, si zii ca intre voi este alta situatie. Incearca sa vorbesti cu el pe tema asta si incearcati sa rezolvati. Si zii ca daca si el tine la tine de ce nu incercati sa fiti impreuna. Creda.ma ca va merge, trebuie doar sa va impacati si sa vorbiti. Succes

| pLUSH a răspuns:

Mda. Acel baiat te-a facut sa scrii aici deci te-a facut sa-ti pese de el.Ai grija sa nu se joace cu tine...