| Loredana96 a întrebat:

Degraba implinesc un an decind ma tot chinui cu un baiat.E mai mare ca mine 5 ani.Eu am 17, el 22.La inceput el imi oferea toata atentia posibila ca sa accept sa fiu impreuna cu el. Flori, cadouri, sunete, mesaje si chestii de genu.Eu ma comportam urit cu el, pentru ca imi era frica, credeam ca vrea sa fie cu mine doar pentru sex.Si plus la asta,el e genul de baiat de cartier,tipul ala dur.Iar eu fata cuminte, care invata la medicina si sta doar acasa, pina la urma m-am indragostit pina peste cap de el (situatie tipicia oricarei fete).Asa indragostita cum eram, totusi nu ma lasam batuta.Ii spuneam sa ma lese in pace ca nu am placerea sa vorbesc cu el si chestii de genu.El totusi s-a tinut de mine.A fost jumatate de an in Franta, si de acolo ma suna si imi dadea mesaje.In septembrie a venit acasa, a crezut ca eu ma voi comporta altfel.A stat 3 saptamini acasa dar eu doar de 2 ori am acceptat sa ies cu el, cu toate ca ma intreba in fiecare zi.La inceputul lui octombrie a plecat inapoi in Franta.In noiembrie mi-a spus ca el deja s-a saturat sa imble dupa mine, dar eu sa nu-i ofer atentie.Mie imi era dor de el, si nu voiam sa-l pierd asa ca am acceptat sa fim impreuna.Totul a fost bine. Pina acum o saptamana el a inceput sa vorbeasca despre sex.Nu mi-a propus sa avem relatii sexuale, doar facea glume pe tema asta si stia prea bine ca nu-mi place acest subiect.Eu am reactionat cam urit si i-am spus sa isi daie seama ce vorbeste.
El s-a invervat si mi-a spus ca intr-o relatie e normal sa vorbesti despre sex.Si a spus sa raminem prieteni, pentru ca eu timp de un an mi-am batut joc si l-am ignorat si ca asta e dovada ca nu-l iubesc.A zis ca s-a saturat, nu mai are puteri sa imi rabde caracterul si comportamentul.Ca timp de un an nu i-am permis sa puna macar un deget pe mine, sa ma cuprinda si chestii de genu.Lui i-a fost greu iar eu nu l-am inteles.
Si aici s-a terminat totul.L-am sters din prieteni.Si el a inceput sa-i scrie prietenei mele cele mai bune.Ii spune ca o place,si ca ar vrea sa o vada.
In acelasi timp imi scrie si mie:Salut,ce faci si dupa:bine, pa.
Imi viziteaza profilu in fiecare zi.
Nu stiu ce sa fac, sa il vizitez si eu inapoi, sau sa ii arat doar indiferenta avind in vedere ca el m-a lasat in acel moment cind eu deja ii spuneam ca il iubesc, si stia ca sint a lui?
Adevarul e ca mi-e foarte greu fara el.Nu am vorbit normal deja de o saptamana si parca ceva nu-mi ajunge crying cind vad ca ii scrie prietenei mele mi se rupe inima in bucati, ma apuca plinsul.
Nu stiu ce comportamt ar trebui sa am acum. Poate dorinta lui cea mai mare e sa ma vada ca sufar...

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Scuză-mă că ţi-o zic aşa în faţă, dar eşti proastă rău de tot, fato. Păi tu susţii că îl iubeşti şi ţi-e dor de el, dar îi arăţi curul mereu? Şi după te întrebi de ce nu mai vorbeşte cu tine?! Eu mă mir că a avut atâta răbdare şi ţi-a zis că nu vrea să mai ştie de tine cu atât mult bun-simţ. Când iubeşti nu îl laşi pe celălalt să tragă de tine ca vita la plug. Normal că îşi va găsi pe alta. Eu înţeleg că ai doar 17 ani şi nu ai experienţă şi habar de capul tău, dar nu ai pic de instinct? Dacă ţii la el câtuşi de puţin îl vei lăsa dracu' în pace.

PS. Aia de a răspuns prima e mai bătută-n cap ca tine.

| Lorena1814 a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar mai trebui sa te gandesti la el daca tot te-ar fi iubit atat de mult nu te ranea scrindui prietenei tale si nu ti-ar fi vorbit atunci despre sex stiind ca te deranjeaza puup si sper sa te fi ajutat

| Starrsii a răspuns:

Deşi sunt fată cred că voi gândi câteva minute ca un băiat. El a încercat să îţi arate că chiar ţine la tine dar nu îi arătai nici un pic de afecțiune. Crezi că dacă e golan nu are sentimente că nu ştie să iubească cu adevărat?! Ok poate la început ai crezut că vrea o aventură de o noapte şi atat dar acu după 1 an de zile se pare că tu încă nu şti ce simţi pentru el dacă chiar ţi la el aratăi (nu mă refer la sex/dragoste) alintăl, sărutăl pe obraz etc... Şi faza că vorbeşte cu una din prietenele tale e o chestie de orgoliu de ură şi iubire vrea să vadă dacă plângi sau eşti bine mersi că vorbește el cu alta. Şi da are dreptate în legătură că toate cuplurile vorbesc despre sex e ceva normal. Îţi trimite mesaje pentru că vrea să îl bagi în seamă dacă te-ai răzgândit în legătură cu ce simţi pentru el. Baftă în continuare!

| Ioana_LuizZa_1999 a răspuns:

Heei, nu ar trebui sa te intorci la el daca nu a stiut sa te aprecieze atunci cand erati impreuna :/ incearca sa fi puternica si sa iti ocupi timpul cu altcevawinking daca ii trimite mesaje prietenei tale nu merita sa pui suflet. Te pup :*