| XAndreeaAndreeaX a întrebat:

o intrebare pentru baieti. De ceva vreme locuiesc cu prietenul meu, am observat la el, ca sta tot timpul cu penisul decalotat, dimineata cand ne trezim este, cand vine de la munca, il mai dezbrac eu, este, cand facem baie este. Ce nu inteleg, cand ne iubim este foarte sensibil pe cap si se gadila, sau trebuie sa il iau usurel, dar lenjerie nu il deranjeaza sau pantalonii de pijama?
Nu este primul, deci am mai vazut "chestii de barbat", dar el este primul care sta asa mereu

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Preputiul are rolul de a proteja pielea extem de fina si prevazuta cu foarte multe terminatii nervoase a glandului. Deoarece preputiul in mod normal acopera in intregime glandul in cazul marii majoritati a barbatilor atunci cand penisul este in starea flasca, se poate presupune ca in cazul lui un preputiu foarte scurt reprezinta o anomalie din nastere sau se datoreaza/este rezultatul unei circumcizii incorect/gresit executate. Nefiind circumcis nu pot da explicatii cu privire la senzatia resimtita de cei care au penisul circumcis si pielea glandului lor este mereu expus si incontinuu se atinge/in contact cu ceva anume cum ar fi pielea corpului sau se atinge de lenjerie. Ai putea sa-l intrebi pe el deoarece el este in masura sa-ti raspunda.

7 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E circumcis? Altfel nu inteleg cum sa-i stea mereu asa laughing

Oricum, nu, nu il deranjeaza. Adica mai apuc si eu asa cateodata si simt un minut maxim un mic discomfort, apoi gata.

| dydy22 a răspuns:

Asa o fi el obisnuit eu cel putin nu as putea sta asa

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sa inteleg ca tu toata ziua esti cu ochiul pe penisul lui? de aia te-ai mutat la el?

| mihai69 a răspuns:

Nu cumva e circumcis? oricum, glandul e sensibil, dar sensibilitatea e crescută mai ales când penisul e erect. În restul timpului, nu mai e chiar așa deranjant să fie atins direct.

| Emilian65 a răspuns:

Nu trebuie sa te deranjeze treaba aceasta. Asa este obisnuit penisul lui, sa stea decalotat.

| johnbucuresti a răspuns:

Este posibil sa aiba sculamet
adica o boala cu transmisie sexuala
la care nu prea stiu sa existe tratament