| anonim_4396 a întrebat:

ofer fundita. Eu sunt genul daca imi place de un baiat si cand incepe sa ma placa si el insfarsit ma simt ciudat, imi trece ..Si acum vorbesc cu baiatul care ma place dar ma simt ciudat dar chiar as vrea sa ma inteleg bine cu el..si sa iasa ceva. ce sa fac?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti genul care iubeste dragostea,nu omul.
Flamanda sa iubesti,sa te entuziasmezi,sa te emotionezi,aproape ca nici nu observi omul din fata ta.
Si,daca iti cedeaza,lupta e castigata si el pierdut,l-ai cucerit,iei ce-ti ofera, iti satisfaci curiozitatea si treci mai departe, la un altul care iti va oferi alte emotii, alte entuziasme, alte curiozitati...si tot asa!
Iubeste omul, draga mea.

| TitiDrLove a răspuns:

Cred ca ar putea fi vorba de ceva temeri. Poate nu ai destula incredere in tine si ti-e teama sa treceti la nivelul urmator. Daca tu zici ca il placi, iar el te place cu siguranta merita sa incercati sa contruiti ceva frumos, dar tu incepi sa te temi atunci si bati in retragere. Sfatul meu e sa ai mai multa incredere in tine si arata-i ca vrei sa fiti mai mult decat amici. Daca e un baiat care merita, te va ajuta sa treci peste! Succes

| Azµre a răspuns:

Să fii tu însuți! nimic în plus nimic în minus.

| Thextruexme a răspuns:

Daca nu este sentimentul este recipoc nun cred ca mai are rost poti sa incerci sa il cunosti mai bine dar daca simti doar doria de a avea un prieten sau mila pentru acela nu te repezi.Asteapta sa vina cineva care sa te faca sa l iubesti si dupa aniwinking. Noroc.

| GummitsaxXx a răspuns:

Heii..Deci aceiasi problema o am si eu. La fel ma simt... Asta-i caracteru` tau. Vrei sa ai acel ceva...Dar cand il obtii te indepartezi. Stii un sfat bun. Nu il ranii..Ca si tu vei fi ranita la randu tau. Dar sentimentu asta pe care il ai e de fapt frica. Sa nu-l pierzi. Actioneaza repede ce sa zic..Il pierzi pentru ca daca nici tu nu ii marturisesti o sa se gandeasca ca se face de ras in fata ta. Daca ti la el zii. Ca nu are ce sa iasa urat. Noroc scumpa:*

| IoanitzaM a răspuns:

Fa ceea ce iti spune inima..fii draguta cu el dar cel mai important fii tu insuti fara fite..si fii atenta la ceea ca poate sa aiba dorinte ascunse..in fine bazeazate pe sentimente!