| anonim_4396 a întrebat:

M-am cam indragostit de un prieten bun.
Sa va povestesc pe scurt:
Este un baiat, mai mic ca mine cu 2 ani (eu am 14), foarte frumos si dragut (genul baiatului arogant), are multe admiratoare, dar, eu cu el ma inteleg bine si nu ma poate considera vreo disperata (nu stie ca il plac)
Se comporta foarte frumos cu mine, prietenilor le spune ca nu ii place de nimeni, dar totusi eu sunt foarte draguta si super de treaba. (prietenul lui cel mai bun, imi este ca un frate, si asa am ajuns sa vorbim mult).
Este un baiat in scoala, la fel de popular, cu multi bani, cu fane, cu figuri, tot asa, baiatul perfect, gen, pe care el (baiatul de care imi place) il cam invideaza (si acestui baiat, ii place de mine, imi spune ca e foarte indragostit de mine, si ca sunt foarte frumoasa, iar eu i-am zis lui ce imi zice el)
Si aici incepe sa mi se para mie ciudat... vorbeste exact ca si el, si i-am si spus ca nu rezolva nimic daca imi vorbeste asa. pentru ca nu ma impresioneaza. nu a negat, si ma tot tachineaza, ca el e baiatul visurilor mele, si nu numai cu el imi scoate ochii (mai sunt baieti care imi cer prietenia, si pe care ii refuz). I-am intrebat prietenii daca ar putea sa faca asa ceva, sa-l copieze pe baiatul acela care isi bate joc de tot si de toate, si au spus ca nu e genul. dar eu nu stiu ce sa cred
Sa continui sa vorbesc cu el, si el cu mine, dandu-ne asa, sanse unul altuia sau ar fi mai bine sa nu stricam prietenia?

3 răspunsuri:
| schmoll a răspuns:

Din cate am citit pare un serial de televiziune, cu superstaruri, cu fane, totusi ala are 12 ani, e varsta in care te crezi superman si crezi ca poti zbura, mai bine ramaneti prieteni, e cel mai binehappy

| PsychologistT a răspuns:

Are 12 ani, nu crezi ca nu e de tine? E cam mic, tu esti mai dezvoltata, mai cu capul pe umeri.
La varsta asta, baietii habar n-au ce inseamna maturitate, si relatii.
Mai bine ramaneti prieteni, gaseste-ti un iubit de varsta ta.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa poti o discutie cu el si sa ii spui ceea ce nu iti place la el. Daca nici atunci nu inceteaza inseamna ca nu ii place de tine.Incearca sa il copieze pe acel baiat deoarece i se pare ca asa e tare...O sa ii treaca, daca nu reorientezate