| anonim_4396 a întrebat:

Pe 15 iunie eu si cu iubitul meu am avut o tentativa de a ne incepe viata sexuala. Mentionez ca am 16 ani si sunt virgina. Mi a bagat doar capul pentru 30 de secunde si eu am candida si in momentul in care a scos o avea ceva alb pe cap, ne am gandit probabil ca de la mine, deoarece in perioada aia avea ceva albicios, de la infectie. Nu a ejaculat in mine dar ne am speriat putin asadar a doua zi am luat escapelle pentru a fi siguri. Ciclul mi-a venit normal prima luna, la timp si cu dureri tinand 5 zile ca in mod normal. Acum sunt foarte speriata deoarece luna aceasta imi intarzie... ajutati-ma va rog

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar virginitatea ta s-a dus pe apa sambetei, odata cu folosirea penisului, indiferent ca l-ai bagat 1 mm sau 15, tot sex cu penetrare se cheama.

Cat priveste candida, acum s-a infectat si el!
Va trebuii sa luati o pauza de la sex si sa mergeti la medic pentru tratament, amandoi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul tau menstrual va fi destabilizat si dereglat probabil ca multe luni de acum in colo. Este riscul asumat in mod deliberat cu buna stiinta, in momentul in care te hotarasti sa folosesti acea pastila nenorocita. Dar mai ales atunci cand o folosesti fara sa fii informat corect cu totul INUTIL dand dovada de cea mai crasa IRESPONSABILITATE posibila, Din ceea ce ai descris in aceasta intrebare de-a ta, am dubii serioase in privinta posibilitatii de a fi putut ramane insarcinata si ca atare si asupra utilitatii de a fi folosita intr-o asemenea situatie. Durerile de cap adevarate si tot mai intensese vor produce in lunile urmatoare cand ciclul s-ar putea manifesta complet haotic, atipic si total imprevizibil. Multa sanatate ca vei avea nevoie de asa ceva!

| mihai69 a răspuns:

„Mentionez ca am 16 ani si sunt virgina."
===
Asta sună a declarație (dictată) la secția de miliție... Apropo - corect se spune „am fost virgină până când 'Mi a bagat doar capul'".
Nu te mai poate ajuta nimeni acum. Și nici în viitor. Mai ales dacă vei continua să acționezi iresponsabil și total invers decât ar fi normal.

| Necunoscut112 a răspuns:

Bravo, l-ai infestat şi pe el cu candida. Virgină nu mai eşti.

| Unicorn67777 a răspuns:

Mai mentionez faptul ca am si de obicei un ciclu neregulat

| Kittysness a răspuns:

Atunci nu iti face probleme. E normal ca ciclul sa intarzie, mai ales la 16 ani. Daca menstruatia ta va intarzia mai mult decat de obicei, poti face un test de sarcina. Insa daca spui ca nu a ejaculat in tine nu ai de ce sa-ti faci griji.