| anonim_4396 a întrebat:

Buna,prieteni. Am nevoie de niste sfaturi.
De aproximativ doi ani imi "fug" ochii dupa un baiat. N-am facut mare show din asta,pana acum cateva zile.
Eram la discoteca si el a venit sa ma invite la dans; bineinteles am acceptat. Dupa ce s-a terminat melodia ma asteptat sa plece,dar nu,a ramas si a dansat cu mine in continuare.
La un moment dat a inceput o melodie de dragoste,s-a uitat la mine, mi-a zambit si apoi si-a lipit obrazul de al meu. sigh Dupa care m-a sarutat..si nu numai o data, toata seara a fost "lipit" de mine.
Problema e ca el e mai mare ca mine...si ca si cum asta n-ar fi de ajuns,mai are si "prietena" (daca se poate numi asa,ea e in alta tara si se vad doar vara),dar se presupune ca se iubesc,pana mea.
Noi eram prieteni pana acum,dar mi-e frica ca dupa ce s-a intamplat o sa pretinda ca nu ma cunoaste.
Nu am pretentii sa ma caute,nu vreau sa-mi fac iluzii degeaba,dar chiar as vrea ca macar relatia aia de amicitie s-o putem pastra.
Sunt prea indragostita de el,niciodata pana la el n-am mai simtit "acel fior" cand m-a sarutat un baiat,e pur si simplu perfect.
Dar ce sa fac? Sa ma indepartez subtil ca sa nu afectez asa zisa lor relatie sau sa-mi asum riscul si sa-mi incerc sansele cu el, cu toate ca lumea o sa ma considere o nesimtita ca m-am bagat intre ei?

Răspuns Câştigător
| madalina09mady a răspuns:

Sti cum se zice: In dragoste si in razboi totul e permis! ...cred ca ar trebui sa lupti pentru el sa il cuceresti pana la urma tot ce conteaza este fericirea ta, in viata mai trebuie sa fi si putin egoista(parerea mea)..pana la urma tipa nu este in tara. Daca te-a sarutat inseamna ca si el te place asa ca lupta pentru voi:*:*

| CarolineArina a răspuns (pentru madalina09mady):

Multumesc pentru raspuns, chiar mi-a dat de gandit :*.

| madalina09mady a răspuns (pentru CarolineArina):

Incearca sa et gandesti la fericirea ta nu a tipei care nu e in tara. oricum o relatie la distanta nu tine, daca u vei fi tu iubita lui o sa fie altatongue

10 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Patrisiaaaa! waiting
Care baiat? Ia zi-mi in mesaj!laughing

| neutrino a răspuns:

Mergi mai des la discoteca si problema ta se va rezolva.

| CarolineArina a răspuns (pentru neutrino):

Incepe scoala laughing. Si sa-l vad o data pe saptamana nu m-ar ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai uitat sa scrii cati ani ai, mai mult de 14 nu-ti dau

| CarolineArina a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti aici sa critici sau sa ajuti?
Nu inteleg de ce te-ai obosit sa mai scrii raspunsul. Si pentru a-ti satisface tie curiozitatea, da, am mai mult de 14 ani.winking

| anonim_4396 explică (pentru CarolineArina):

Oricand trebuie sa pui raul inainte, capisci?

| varcolaccc a răspuns:

Cam greu cu o relatie la distanță. Eu nu pot sa zic ca e bine sa te bagi in relația lor dar daca el te-a sarutat te poate insela si pe tine la fel.

| CarolineArina a răspuns (pentru varcolaccc):

Buna perspectiva ta, dar pe ce altceva sa-mi concentrez mintea? :-