| deadrose2543 a întrebat:

Prietenul meu mi-a facut foarte multe faze in ultimul timp si m-a ranit foarte tare, la ultima faza a umplut paharul si m-am despartit de el de tot,iar acum parca nu mai simt nimic pentru el, avand in vedere ca am fost 5 ani impreuna. Ma simt mai bine fara el si nu sunt trista,iar acum nu-mi dau seama daca chiar nu il mai iubesc sau daca sunt doar confuza,adevarul este ca ne certam mereu si poate stateam din obisnuita, nu stiu.
Voi ati patit asa ceva pana acum?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Mergi inainte, esti tanara si asa ai irosit aiurea 5 ani, trebuie sa cotrobai cearsafuri

| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi fetele nu iubesc doar se prefac ca iubesc, eu inca n-am vazut o fata sa iubeasca cu adevarat in fine ce sa simti ai stat cu el din interes in fine

| Lawliet14 a răspuns:

Nu-l mai iubesti, ai motive puternice ca sa te desparti de el si sa ramana asa. Nu te mai amagi asa! Ce ca ai fost 5 ani impreuna? Eu am avut un fel de relatie chiar putin mai lunga si a fost tot un chin. Daca nu mai simti nimic, chiar e bine. De obicei, stam in relatii de asa fel, dintr-un fel de mila pentru ca am raspuns si noi si am cauzat rau. Dar problema de cele mai multe ori e la unul, si nu la amandoi. E omul tau sau nu? Daca nu e si mai ales daca esti tanara, viata merge inainte.

Ne ziceai in alt post, ca s-a dus la o alta fata. Foarte bine ca s-a dus. Si ca nu vrei ca viitorul lui sa fie distrus. Daca vrei neaparat il poti ajuta, dar cred ca se descurca si singur. Ai stat mai departe cu el din mila.

DAR, TOT TU NE SPUNEAI CA ARE BAC SI ADMITERE. Deci la asta te refereai cand vorbeai de viitorul lui. EU TI-AM ZIS CEVA: asteapta pana termina cu astea si nu mai zii nimic. Atat trebuia sa faci, si dupa ii dadeai papucii. Si apropo, sigur crezi ca nu e stresat? Adica a facut faze clare nasoale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...sau e doar o perioada si sentimentele vor reveni dupa un timp. Avand in vedere ca te-a ranit foarte grav e normal sa nu simti nimic pentru el momentan, sentimentele care va leaga sunt umbrite de cele pe care ti le-a provocat. Si doar pentru ca va certati in ultimul timp nu inseamna ca nu va iubeati, oameni care nu se potrivesc se indragostesc tot timpul, nu e nimic nou sub soare.

Ar fi bine sa nu stea lucrurile cum spun eu dar dupa 5 ani e cam greu de crezut.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cel mai probabil, nu mai exista sentimente atat de puternice intre voi, ca sa continuati relatia. Cel mai bine ar fi sa luati o pauza, sa te linistesti, sa-ti concentrezi atentia pe alte lucruri, sa cunosti oameni noi happy
Daca e sa fiti impreuna, cumva tot veti ajunge unul langa celalalt.

| Rainmaker a răspuns:

Buna deadrose!
Sincer, am trait ceva asemanator.4 ani mi-am pierdut cu prima mea dragoste.Era idealul meu in viata, ii faceam poezii...6 luni am lipsit si am gasit-o deja maritata.Pe moment, am fost intrigat.In scurt timp au aparut altele si viata a mers nestingherita mai departe.

| dandana2015 a răspuns:

Daca te simti bine fara el, chiar l-ai iubit? Atunci cand iubesti si te desparti de acea persoana, se rupe ceva din tine pentru ca ai pierdut-o.

| GeorgianaSoare23 a răspuns:

Ti-am citit povestea. Te-a inselat cu tipa aia pana la urma, asa-i? Sau daca nu a facut-o pana acum (desi e ffff putin probabil ca "apela" la ea doar pentru sfaturi vis a vis de relatia voastra), sunt convinsa ca o va face. Si stiu bine ce zic.
Referitor la cum te simti..fii smart in continuare, nu cumva sa ii mai raspunzi la telefon, sms, fb, etc. Rupe orice contact cu el! Ocupa-te de tine acum, ajunge cat te-ai chinuit. Si socializeaza cu oamenii noi! Sa vezi atunci...o sa te simti excelent, nu bine! Iti spun sigur!