| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu nu prea imi face complimente decat f rar. Mi-a spus ca sunt frumoasa, draguta, dulce, ca am corp frumos insa mi le spune rar.In rest e tandru cu mine, tine la mine si mi-a si demonstrat asta.
La fel si cu "te iubesc", mi-a spus prin sms asta sau la telefon cand vb, nu fata in fata, si mi-a spus asta acum cateva luni si de atunci nu mi-a mai spus.Adevarul e ca eu niciodata nu i-am spus ca il iubesc insa mi-ar placea sa imi faca complimente mai des si cand sunt cu el.
Ce parere aveti, ce sa fac?
Sunt de 6 luni cu el.

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey daca tu nu ii faci complimente si nu i-ai spus 'te iubesc', cum crezi ca ii vine lui sa fie singurul care o face?! Fi mai relaxata si nu te speria de ceea ce simti.Lasa-te dusa de val si arata-i iubirea ta si prin cuvinte!

| Dizzydizz a răspuns:

Zii si lui asta
intreaba-l ce se int
nu te mai vede atragatoare? sau ce?

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Doamne...
Ai prefera să îţi spună toată ziua "Te iubesc", lucru pe care să le spună tuturor fetelor care se întâlnesc cu el? Te iubeşte, dar poate e mai sceptic, ştiu persoane care zic aceste vorbe foarte foarte rar.
Nu te îngrijora, atâta timp cât o arată dar nu o spune e bine. E mai grav când o spune dar nu o arată.
Tu să te comporţi tandru cu el, dacă vrei laudă-l şi dezmiardă-l, nu e nimic rău în asta happy

| Corinne a răspuns:

Poate ca este o persoana care ofera fapte nu doar vorbe! Te inteleg ca ai vrea mai multe complimente si mai des acel"te iubesc". Prietenul meu nu exista zi fara aceste dulcegarii si asta nu inseamna ca nu ma iubeste.
Nu conteaza cat timp aveti impreuna, important este iubirea voastra.Cum ai explicat mai sus ca ii tandru si asa...in acele momente cand te saruta si te ia in brate spune`i ca il iubesti si alinta`l cu siguranta iti va spune si el ceva...ca doar nu`i mutbig grin dar daca chiar iti dai seama ca el nu`i genu asta de baiat pe care ti`l doresti accepta`l asa cum ii daca nu-l poti schimba.
Bafta!kisssi iubiti`va mult!love struck

| bogdy2009 a răspuns:

Pai fa si tu niste pasi in relatia asta, trebuie sa duca el tot greul? ajuta-l, poate e timid, si daca iti arata, dc mai vrei si complimente, pentru complimente du-te la mama, ca ea te alinta.
pupici

| TonyMotola a răspuns:

Ai auzit de vorba asta:...
...nu-iti ridica iubita la cer ca te insala cu primul inger...
... pupatul in cur poate destrama relatii...
asa ca multumestete cu ce auzi si nu cere prea mult s-ar putea sa il speri si sa nu mai iti zica nimic!

| George_Tudor_1981_U2AX a răspuns (pentru TonyMotola):

Cate uni aveti niste idei de te doare capu

| iuliancico a răspuns:

Fapte nu vorbe!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai el iti spune ca esti draguta, frumoasa si toate astea.nu crezi ca ar trebui sa zici si u ceva? sa-i spui ca il iubesti(DACA IL IUBESTI). saracu e speriat cand nu aude nici o vorba dulce din gura tahee hee