| deeaandree a întrebat:

problema mea continua.deci mentruatia mea urmeaza pe 6 iar azi dimineata am avut parte de o sangerare usoara dupa care urmeaza o substanta rozalie apoi o alta substanta galbena... ce o fi cu mine? Astept cu nerabdare sfaturile voastre multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca este vorba de acea scurgere mucilaginoasa care uneori se desprinde de pe suprafata endometrului cu putin timp inainte de a incepe destramarea sa propriu zisa. Fenomenul este provocat de formarea primelor cantitati de prostaglandina care isi incep actiunea de descompunere a endometrului fapt ce se poate produce/sa apara cu 1 zi sau 2 inainte de inceperea menstruatiei efective. Incearca sa te linistesti fiindca nu s-a intamplat nimic rau sau anormal. Multa sanatate!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unicul sfat si singurul, du-te la doctor.