| anonim_4396 a întrebat:

Buna, revin cu o intrebare detalii pe care am mai postat-o dar am revenit cu. E posibil ca dupa atingerea penisului cu foarte putin lichid seminal in varf pe labii sa cauzeze o problema de insarcinare? si dupa ejaculare o mica parte din sperma a fost stearsa cu un servetel umed si din neatentie zona genitala a fost stearsa cu acelasi servetel..sunt sanse de a ramane insarcinata? Lucrul acesta s-a intamplat cu vreo 2 zile dupa menstruatie iar dupa ce s-a intamplat acest lucru a iesit sange maroniu din vagin.Rog va rog seriozitate!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in acel moment probabilitatea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual este de la mica la foarte mica, tot la fel si probabilitatea ca si posibilitatea de a se putea forma o sarcina este infima sau poate chiar IMPOSIBILA. Se pare ca nu ai inteles ceea ce ti s-a explicat detaliata in raspunsul oferit data trecuta si din acest motiv ar trebui sa incepi sa citesti, sa te informezi pentru a invata mecanismul exact prin care poate lua nastere o noua forma de viata. Multa sanatate!

| Anonymous07 a răspuns:

Ma scuzati pentru greseala de la inceput