| grigor3 a întrebat:

Deci o fata cu care ma inteleg bine ma suna zilnic,n-o plac,nu ma place, dar asa suntem prieteni, dar eu nu prea suport sa vorbesc la telefon! pot sa-i spun asta in fata? credeti c-o sa se supere? daca ii zic ca nu-mi place sa vorbesc la telefon o sa inteleaga ca nu vreau sa vorbesc cu ea la telefon? adica ce sa fac? daca pe mine ma enerveaza acest lucru sa continui cu el?

7 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Știu ce simți, și eu am aceeași problemă cu telefonul. Dacă îți este prietenă bună va înțelege și veți căuta împreună o soluție. Puteți ieși la un suc să vorbiți sau prin mesaje. Spune-i să te sune doar dacă e ceva urgent, ai și tu viață personală și treburi de care trebuie să te ocupi.

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa-i spui dar intr-un fel in care sa nu o lezezi. Daca nu ai ocazia, atunci ii raspunzi la telefoane dar mai rar; din ce in ce mai rar. Motivul: pur si simplu nu ai timp pentru ca stateai la calculator.
Eu lui maica-mea i-am zis ca nu-mi place sa vorbesc mult la telefon. Si cand m-a intrebat de ce, i-am raspuns: "Pai ce, sunt femeie?"
In rest, cat am avut o prietena nu mi-a displacut sa vorbec la telefon big grin
Trebuie sa recunosc ca am fost ocrotit de fete care sa ma bata la cap tot timpul. In afara de maica-mea. happy

| Clorox a răspuns:

Nu, invit-o la un suc si explica tot, asa sunt si eu, eu nu prea vorbesc la telefon deoarece este enervant!
Nu-i spune la telefon, poate intelege altceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca tie nu-ti place sa vorbesti la telefon din x motive si ii spui sa vorbiti prin mesaje /pe whatsapp.

https://youtu.be/aBaS8pmqpQA

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

S-ar putea sa inteleaga gresit. Propune-i sa va intilniti personal si sa stati de vorba, pentru ca la telefon nu iti place sa vorbesti. Asa va intelege corect.

| MeForeverAlone a răspuns:

Spune-i pur si simplu sa-ti dea mesaje pe Facebook in loc sa te sune pentru ca nu ai timp sa raspunzi mereu la telefon, si ii raspunzi la mesaje cand vrei tu. Asa nu va intelege ca nu vrei sa vorbesti cu ea, daca ii vei da o alta alternativa.

| iLukas03 a răspuns:

Sau ar mai putea fi o solutie...incearca sa vorbiti cat mai mult pe messenger wapp, etc poate se va obisnui si ea si ii va fi mai comod....nimanui nu ii place sa stea non-stop la telefon.