| Raducu445 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent, va rog. Am 18 ani si pana acum m-am masturbat cu preputul pe glandul penisului adica fara sa decalotez. Acum am inceput sa decalotez si sa incerc sa ma masturbez dar ma ustura glandul penisului, nu foarte mult dar ma ustura. Ce pot face sa nu mai simt asta? Ma va ustura si cand voi face sex cu prezervativ?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Initial pielea foarte fina care acopera glandul penian (capul) este foarte sensibila la orice atingere, dar de regula odata cu trecerea timpului, va dispare sensibilitatea exagerat de mare existenta in prezent. Poti grabi procesul de ''micsorare a sensibilitatii'' prin atingerea suprafetei glandului zilnic cat mai des si cat mai mult timp, posibil. Problema ta se poate rezolva destul de usor si de repede, daca vei folosi o crema/unguent cu care sa ungi pielea fina si sensibila a glandului penisului si pe urma sa-l atingi si sa-l mangai si masezi la inceput fin, dar pe urma din ce in ce mai apasat. In mod cert si garantat, intr-un timp destul de scurt va dispare sensibilitatea si pe urma vei simti placere si satisfactie.
Succes. Multa sanatate!

| Raducu445 explică (pentru corbulalbrosu):

In cat timp dispare aceasta sensibilitate a glandului? O saptamana? O luna? Adica pot micsora acest proces de micsorare a sensibilitatii daca imi ating glandul cat mai des si daca ung pielea care acopera glandul cu o crema? este ok orice crema? De maini sau de galbenele? Am nevoie de ajutor urgent, vreau sa scap de acest lucru

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu te mai masturba.

| Frank51 a răspuns:

In timpul sexului nu simti disconfort, in schimb vei ejacula precoce datorita sensibilitatii prea mari. In timp sensibilitatea scade, si timpul actului sexual creste.

| Raducu445 explică (pentru Frank51):

Daca nu ma mai masturbez si folosesc crema pe preput zilnic sau aproape zilnic, in cat timp pot scapa de aceasta sensibilitate? Ce pot sa fac sa scap de aceasta sensibilitate cat mai repede? Daca ating glandul zilnic, scade aceasta sensibilitate mai repede? Si in cat timp?

| Frank51 a răspuns (pentru Raducu445):

Nu trebuie sa faci nimic, cu timpul sensibilitatea scade. Cu cat iti folosesti organul mai des cu atat mai repede scade sensibilitatea.

| Raducu445 explică (pentru Frank51):

Nu ajuta deloc, am incercat.

| Frank51 a răspuns (pentru Raducu445):

Dureaza ceva ani, nu de azi pe maine.