| Vanessa_4851 a întrebat:

Am o problema si as dori cateva sfaturi. Mi-am reinceput viata sexuala, dar datorita actelor sexuale de cateva zile am niste usturimi genitale cand urinez si mici dureri pe timpul zilei si noptii. Ma deranjeaza si as vrea sa stiu daca pot cumpara un tratament din farmacie sau e nevoie un control ginecologic. Tin sa metionez ca mi-am facut analizele acum o luna si eram perfect sanatoasa. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Decat sa incerci tot felul de tratamente care mai de care mai "miraculoase",mergi la medicul ginecolog si stii sigur ce ai si ce trebuie facut.
Poate fi o iritatie banala,poate fi o mica infectie urinara,poate fi chiar si o boala cu transmisie sexuala,asimpomatica la partenerul tau, vezi, supozitii pot fi destule, numai medicul va depista cu siguranta si precizie ce este.
Mergi la medic si nu te mai necaji singura.
Si, sa ai grija de tine!

| Zeref a răspuns:

Sunt unguiente si creme special pentru problema asta. Daca ii si explici la medic despre ce e problema, el va sti ce sa-i prescrie.Ai o inflamatie in zona pelviana.Nu e cine stie ce dar provoaca discomfort.

| beki13 a răspuns:

Mergi la medic mai bine, el va stii care e problema

| serenaS a răspuns:

Mergi la medic, cred ca va trebui sa faci iar o pauza cu sexul pe durata tratamentului.Cel mai sigur, un control si rezolvi problema