| dongo a întrebat:

am si eu o problema si sper sa ma puteti ajuta: de cateva zile urinez foarte des si putin.
urinarile sunt insotite de usturimi ale vaginului. as dori sa primesc un sfat sau o persoana care a trecut prin asta sa imi recomande ceva. multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

E o infectie urinara, si te ustura uretra, nu vaginul.
Trebuie sa iei un tratament medicamentos (antibiotice), pe care numai un medic ti-l poate prescrie, si alta data fereste-te sa nu racesti la vezica: nu sta in sezut pe pamant decat doar in sezonul cald, dupa ce ai fost la strand, balta, etc. fa o baie de sezut cu ceai de coada calului, ai grija sa nu-ti fie frig la spate, deci ai grija ca haina sa-ti acopere spatele - jacheta, palton sau ce o fi, sa vina si peste fund.

| dongo explică (pentru Zenithf):

Multumesc frumos...

6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ori ai infectie urinara ori piatra la rinichi, mergi la medicul de familie sa te trimita la cateva analize pentru ati da un tratament

| K0sti a răspuns:

Ai gresit rubrica, consulta un medic.

| georgedanielc a răspuns:

Cred ca ai racit si ai o infectie,,,, du-te la medic

| becouse a răspuns:

Deci si eu am avut aceleasi probleme, si era f dureros, chiar uram sa ma duc la baie!
Eu am luat un antibiotic de la farmacie pentru infectii urinare, si dupa 2 zile nu am mai avut nimic, urinam normal.dar va trebuie sa-ti termini tot tratamentu. Mie acel tratament pentru infectii mi-a reglat si menstruatia! Oricum cel mai bine e sa consulti un doctor!

| Lea_6822 a răspuns:

Ai racit la burta, fugi la medic sa nu ajunga raceala la rinichi...am problema asta de foarte multi ani.medicul iti da tratament si scapi