| Anndddra a întrebat:

Am o problema si sincer desi am o varsta destul de matura mi frica de un anumit lucru Desi cred ca nu ar fi psibil. Problema e asa, am 19 ani, sunt virgina! problema este ca mi-a intarziat ciclu aproape 2 saptamani Nu am avut contact sexual niciodata, nici cea mai mica atingere cu un penis! Nu stiu ce se intampla... dupa ultimul ciclu, am avut o raceala ma durea zona genitaala cand mergeam la baie. am tratat`o si a trecut! va rog sa ma ajutati...se pate sa raman insarcinata de la capacul de wc de exemplu? sunt foarte speriata! si stresata de asemenea. Va rog sa ma ajutati, iar daca am greseli de exprimare sau ortografie scuzati-ma! Va multumesc! Va rog seriozitate!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Insarcinata nu ai cum sa fi, iti intarzie din cauza tratamentului care l-ai facut

| IsabelaIssa a răspuns:

Deci clar NU! Ai cerut sa fiu serioasa...incerc happy Du-te la ginecolog pentru o consultatie, pentru ca intarzierea poate fi si din cauza ca ai fost bolnava, in nici un caz de ceea ce te gandesti tu happy

| DeeaMarry a răspuns:

Desi ai 19 ani, ingrijorarea te face sa iti pui intrebarile pe care si le pun fetitele de 12 anihee hee.
E IMPOSIBIL!
De pe capacul de WC se pot lua insa boli.
Spre binele sanatatii tale, atat fizice cat si psihice, ar trebui sa mergi la un ginecolog.

| Anndddra explică (pentru DeeaMarry):

Ma asteptam sa mi se spuna ca am intrebari stupide....sunt foarte speriata, desi stiu ca nu are cum sa fiu insarcinata fara sperma si etc,,, sa n lungim! multumesc oricum

| florg78 a răspuns:

Sarcina e exclusa, cu siguranta e o problema medicala ne trata corespunzator, pentru linistea si binele tau te-as ruga sa mergi la un control de specialitate

| eurynomus a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata dupa capacul de wc? ai anexita asta e explicatia de ti a intrarziat

| h3r a răspuns:

Buna.
Stai linistita, nu esti insarcinata.
Pot sa-ti spun ca la faza cu menstruatia sunt in aceeasi problema! Inca astept.
Esti racita jos, insa o sa-ti revii.
Nu te speria, totul o sa revina la normal.

Take care.

| Anndddra explică (pentru h3r):

Imi lasi te rog id tau sa vorbim mai multee?

| h3r a răspuns (pentru Anndddra):

Da, uita-te la mesaje!

| Brâncuşi a răspuns:

Nu ai dragă stai liniştită, întradevăr ai o perioada mai mediocră dar va trece, şi nu, nu ai nici o şansă să fi rămas însărcinată, nu te mai speria în halul ăsta, eşti foarte sănătoasă şi drăguţă, ai grijă de tine şi o seară plăcută să ai!

| iamyours a răspuns:

Insarcinata sigur nu esti.

| akhenaten a răspuns:

Problema cu intarziatul poate fi de la raceala pe care zici ca ai avut-o, si de la tratamentul urmat. Cel mai indicat ar fi sa mergi la un consult de specialitate.

| claudia306 a răspuns:

100% nu ai cum sa ramai insarcinata din acest motiv. Poate ai fost stresata in ultima perioada sau programul tau s-a modificat, dar cu siguranta nu ai ramas insarcinata daca n-ai avut contact sexual. Poate pur si simplu ai un dezechilibru hormonal