| Raluca2425 a întrebat:

Buna seara.As avea nevoie de o parere, un mic ajutor.De vreo 6 luni mi-am schimbat locul de munca iar aici este un baiat care imi este ca un coleg pot sa zic, nu munceste zilnic ci doar pe evenimente.In ultima perioada am inceput sa il cunosc mai bine,iar de la revelion vorbim mult la telefon si am ajuns sa ne apropiem intr-un fel,am recunoscut amandoi ca ne placem, el mi-a spus ca s-a indragostit de mine...cred ca si eu.Iar de pe 14 am hotarat sa oficializam relatia.Inca nu am ajuns la momente intime,doar ne-am sarutat si atat...ce parere aveti,dupa ce perioada sa fac dragoste cu el? Imi doresc poate, o familie cu acest baiat.Eu am 25 ani iar el 34. Amandoi am avut relatii esuate si acum ne dorim ceva de viitor. Cum sa procedez?

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu cred ca sunteti amandoi destul de maturi. Fa ce simti cand simti. Daca stai mereu sa te gandesti: oare e bine acum, oare e bine asa, dar daca se..., nu ajungi asa departe.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca aveti de gand sa oficializati relatia, inseamna ca va vaeti casatorii legal curand si poti tot atunci s-ati incepi si vaiata sexuala cu el.
Daca ai asteptata pana acum, mai astepata pana relatia este oficiala, sa nu se rupa inainte de ajunge la altar, iar tu sa fii cu burtica la gura.

| Raluca2425 explică (pentru Violleta2022):

Nu ne gandim la casatorie inca, e prea devreme, ne cunoastem de cateva luni.Nu as vrea sa il fac sa astepte nici prea mult dar nici nu vreau sa-si faca o parere urata despre mine.