| anonim_4396 a întrebat:

Astazi mi-a venit ciclul menstrual, regulat. Luna trecuta mi-a venit pe 26 martie iar luna aceasta pe 23 aprilie, dupa 28 de zile. Problema este ca are o culoare main inchisa, si un miros ciudat. Ce este?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De obicei, în primele 1-2 zile ( sau doar câteva ore la început ) şi/sau 1-2 zile la sfârşitul menstruaţiei, sângele menstrual este mai închis la culoare.

La fel şi mirosul diferă în funcţie de conţinutul sângelui menstrual şi de cât de repede este eliminat din organism.

Deci, NU cred că ai de ce să te îngrijorezi!

Toate cele bune.

| Alexandra172 a răspuns (pentru bursuc001):

Astazi este a 2 a zi si totul e normal. Multumesc mult pentru raspuns!

| bursuc001 a răspuns (pentru Alexandra172):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

4 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Cele descrise de tine sau sub formă de cheaguri.
Ce este? Ciclul...

| OanaMada a răspuns:

Culoare si densitatea se schimba pe parcursul ciclului menstrual... nu e mereu la fel, sau poate ai racit jos, nu iti fa griji e normal, nu e mereu la fel dupa cum am spus se mai pot schimba unele chestii pe parcurs...