| crysmaria a întrebat:

Buna!happy. am o problema foarte maresadsad.
luna trecuta nu mi-a venit ciclul menstrual si nici luna asta pana acumsad.
in urma cu 3 luni am incetat sa iau anticonceptionalele...
trebuie sa pronunt ca eu nu am un ciclu regulat doar cand luam anticonceptionalele.Acum 2 zile mi-am fc un test de sarcina dar a iesit negativ, nu am avut greturi sau sa imi fie rau absolut nimic.Sunt foarte speriata nu mai stiu ce sa fac va rog din suflet sa ma ajutaticryingcryingcrying.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calma happy asa mai patesc si eusad dar pana la urma vine dar vine ff mult cam 1 luna intreaga.asa am patit eucrying inceraca sa nu te mai gandestistraight face asa e. nu se regleaza asa cum trebuie.rar mai vezi fete care eu regulat la luna in aceeasi zisad sau daca nu poti uita du-te la doctor...winking te pupici si succes!:*

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bănuiesc că ai avut contact sexual neprotejat, dacă ai efectuat un test de sarcină. Acest test se face după 21 de zile de la contact (cu urina de dimineață), pentru că după 2-3 săptămâni crește nivelul proteinei hCG în urină, și atunci apar și simptomele (greață, vărsături, micțiuni frecvente,creșterea în greutate, etc., etc).
AC se iau doar la îndemnul medicului ginecolog (pentru reglarea menstrei), sau pentru a te feri de o sarcină nedorită.
În momentul în care ești sigură că dorești să folosești AC (deci nu există riscul de a contacta o boală cu transmitere sexuală), trebuie să i te adresezi medicului ginecolog, pentru a-ți prescrie ceva expres pentru organismul tău.
Dat find faptul că tu nu ai CM regulat, este posibil să nu fie vorba de o sarcină.
Repetă testul (după ce numeri 21 de zile de la ultimul act sexual neprotejat), și fă-l cu urina de dimineață pentru acuratețe.
Data viitoare fii mai prudentă în privința metodelor contraceptive.
Recomand prezervativul, pentru că este una dintre cele mai sigure metode, având în vedere că te protejează și de o BTS.
Sănătate!

| crysmaria explică:

Multumesc foarte mult!:*

o sa merg la un ginecolog
pentru ca nici noaptea nu mai pot dormisad

| BlairArnsberg a răspuns:

Adresiazate la un ginecolog!