| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Ati putea sa imi dati si mie niste idei de ce as putea sa ii daruiesc iubitei de ziua ei?

Eu m-am gandit la un parfum si la un buchet de trandafiri. Aveti cumva ceva idei mai bune?

Iar la partea cu parfumul as dori daca se poate niste recomandari de marca / tip parfum de la niste fete. Parfumuri pe care le folosesc si le plac / miros bine.

Multumesc pentru ajutor

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ar trebui sa stii mai bine ce parfumuri ii plac. Pentru ca tu o cunosti. Daca o cunosti.

| Violleta2022 a răspuns:

Parfumul nu se cumpara de nimeni, pentru ca trebuie testat pe pielea fetei, fiindca chimia corpului ei o sa modifice mirosul.
Parfumul se cumpara numai daca stii ca il are fata in casa si-i place, atunci mai poti comanda inca unul.
Cu ani in urma am testat vestitul si scumpul parfum chanel5 pe propria-mi piele si am ramas socata, sa constat ca 10 minute mai tarziu mirosea urat. Asadar, parfumurile trebuiesc testate pe pielea fiecarei persoane, fiindca chimia corpului sa nu modifice mirosul.

Cumpara-i o bijuterie si o floare, ca nu vei da gres.

| Eireann a răspuns:

Sunt de accord cu Violleta2022, e riscant cu parfumul. Nu numai ca miros diferit pe fiecare persoana dar si gusturile difera foarte mult. Fever by Jimmy Choo e foare laudat dar mie nu imi place - si mie in general imi plac parfumurile orientale desi multe fete nu le suporta. Deci daca nu stii exact ce ii place mai bine nu. Un lantisor cu un pandativ sau o pereche de cercei. Dar cel mai bine e sa fie ceva personal - ceva care are legatura cu ea, cu ce o intereseaza sau o pasioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii bine ce te ai gandit hai sa ti zic un parfum smecher arata si miroase criminal fita cauta in google carolina herrera good girl si sa mi zici daca n am dreptate?

| SharpEagle a răspuns:

Nu e musai ca parfumul sa fie dat pe piele, se poate da un puf peste vestimentatie si va mirosi fix ca mostra din magazin. Adica, nu vor fi bani aruncati daca o sa constate ca parfumul isi schimba substantial mirosul pe piele, tot o sa-l foloseasca.
Ca sa-ti faci idee ce parfumuri ii plac, incearca sa o mirosi dupa ce s-a parfumat deja sau sa ai acces la parfumurile ei, depinde daca poti merge la ea in casa sau nu (asta daca nu stati deja impreuna). Mai poti sa dai un puf pe un servetel, il impachetezi si-l dai tipelor din magazin, ca sa-ti recomande ceva similar, din aceeasi gama.
O sa realizezi ca sunt cateva categorii bine definite de arome: florale, citrice sau fructate, "gurmand" (arome de vanilie, caramel, foarte dulci etc), condimentate/"spicy", de tip "lemnoase"/"woody"/musk/miros de piele prelucrata (astea-s mai barbatesti). Mai sunt unele de tip "proaspat"/fresh, e greu sa identifici clar sursa, cert este ca au o aroma lina, calmanta.
Majoritatea reprezinta o combinatie intre cele de baza, dar predomina unul dintre ele.
Mai poti sa faci un cadou customizat, ceva care sa va implice pe amundoi. O rama mica, draguta, cu o poza de-a voastra, un ceas de mana pe al carui capac sa-ti graveze ceva cei de la firma de customizari sau orice alt obiect de artizanat pe care sa-ti pui amprenta, mesajul, urarea.
Mai merge si o lenjerie intima "kinky", asta daca deja aveti deja parte de "program artistic" la orizontala. D-astea...

| Roco24cm a răspuns:

Dăruiește-i atenție mai multă, în fiecare zi.winking