| anonim_4396 a întrebat:

Care este riscul unei sarcine daca i-am facut handjob prietenului meu si am intrat in contact cu sperma cu mana, dupa care m-am spalat cu apa si sapun si mi-am atins vaginul cand m-am dus la baie? Tin sa mentionez ca sunt virgina si eram in perioada fertila (ziua a 10-a). De asemenea, la 2 zile de la contact mi-a curs din vagin o substanta alba, gelatinoasa, fara miros, lucru care nu mi s-a mai intamplat niciodata.

Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bombonica22 a răspuns:

Riscuri 0. Te-ai spalat pe maini ceea ce este foarte bine si sperma nu a ajuns in vagin sau pe langa vagin, stai linistita. Iar acel lichid se numeste secretie vaginala si este normala, este modul vaginului de a se curata.Numai bine!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca scurgerea respectiva s-a petrecut in zilele din asa numita perioada fertila cum este si ziua a 12-a si consider ca nu doar in aceasta singura zi, se pare ca este vorba de MUCUSUL CERVICAL produs de cervix (colul uterin) secretie care are rolul de a dilua sperma si a facilita trecerea spermatozoizilor din vagin in uter. Aceasta secretie cervicala se produce doar in cele 4-5 zile de dinaintea zilei de ovulatie.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu sunt riscuri de satcina.

| Oana92 a răspuns:

Habar n-ai de anatomie si se pare ca nici de logica. Nu ai cum sa ramai insarcinata astfel!

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Ba chiar am, ideea este ca sunt putin paranoica si vreau sa ma asigur ca riscurile sunt 0%.

| 4psiho a răspuns:

Nu ai nici un risc.
Pe viitor spală-te pe mâini înainte de ați atinge părțile intime.
Scurgerile respective sunt ceva normal.