| Raiiiisa a întrebat:

Buna seara:*
Scurgeri de culoare maronie, in loc de ciclu mentrual normal.
Din ce cauza poate fi?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

În cazul unei sarcini poate fi vorba pe moment, pentru un timp scurt, poți avea asemenea scurgeri timp de 1 zi, 2 maxim.
Ai grijă să nu fie abudente și să se schimbe și cantitatea și intervalul de timp.

Despre tine e vorba?
Să mă corecteze cineva dacă am greșit.
Prietenei mele i s-a întâmplat, dar a fost ok, nici o problemă pentru sarcină.
Mai sunt diverse cazuri...

Ai grijă de tine!

14 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Uneori, apar scurgeri maronii la începutul menstrei ( cu 1-2 zile înainte ) şi/sau la sfârşitul menstruaţiei ( 1-2 zile după ).

Acestea sunt NORMALE!

Dar, pot apărea scurgeri maronii şi în cazul unor diverse afecţiuni/infecţii...

Cel mai indicat este un control ginecologic.

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Vizitează un medic cel mai bine. Decât să ne dăm cu presupusul.

| Raiiiisa explică (pentru Azµre):

Daca a aparut menstruatia normala, mai are rost sa-mi fac griji?

| Azµre a răspuns (pentru Raiiiisa):

Eu zic că da are rost, măcar după ciclu vezi un medic, nu ai ce pierde e sănătatea ta în joc.

| Raiiiisa explică (pentru Azµre):

Ai dreptate, asa ar fi ce cel mai bine.

| h3r a răspuns:

Infecții/contact sexual/primele zile, respectiv ultimele zile de menstruație.

| Raiiiisa explică (pentru h3r):

In cazul unei sarcini, poate fi vorba de asa ceva?

| Raiiiisa explică (pentru h3r):

Multumesc.

Sper sa fie bine si sa nu fie vorba si de alte schimbari.

Si tu ai grija de tine, pentru ca daca noi nu avem, nimeni nu are!:*

| h3r a răspuns (pentru Raiiiisa):

O Doamne, nu-ți face probleme și ai încredere în Cel de Sus!
Sarcină ușoară și un bebe sănătos!

:*

| Raiiiisa explică (pentru h3r):

Nu as vrea sa fie vorba de o sarcina, nu e momentulstraight face

| h3r a răspuns (pentru Raiiiisa):

Mă sperii, te știam și eram oarecum uimită laughing
Atunci stai liniștită.

| h3r a răspuns (pentru Raiiiisa):

În cazul unei sarcini poate fi vorba pe moment, pentru un timp scurt, poți avea asemenea scurgeri timp de 1 zi, 2 maxim.
Ai grijă să nu fie abudente și să se schimbe și cantitatea și intervalul de timp.

Despre tine e vorba?
Să mă corecteze cineva dacă am greșit.
Prietenei mele i s-a întâmplat, dar a fost ok, nici o problemă pentru sarcină.
Mai sunt diverse cazuri...

Ai grijă de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O răceală ceva, o infecţie, trebuie să mergi la medic să-ţi recomande tratamentul potrivit.
Te pup!

| Violente a răspuns:

Ce varsta ai?
Ai un ciclu menstrual regulat?
Ai întreținut relații sexuale?
Ai luat vreun medicament/tratament?

| anonimlove123 a răspuns:

Am avut si eu problema asta e o mica infectie poate te-ai zgariat mie mia trcut de la sine. dupa ce a trecut ciclu a dicparut si a 2 oara nu sa mai intamplat stai calma oricum