| Rux1 a întrebat:

Sunt foarte stresata din cauza ca iubitul meu a avut toata ziua telefon inchis si nu am putut sa vorbesc cu el deloc.
Nu stiu ce sa fac nu pot sta calma deloc imi vin in minte tot felul de ganduri l-am sunat toata ziua, i-am dat sms-uri si degeaba.
Aseara am vorbit cu el si mi-a zis ca ii se descarca telefonul si daca se inchide atunci sa stiu ca de aia s-a inchis si de atunci nu am mai vorbit.
Mi-e teama sa nu-l pierd pentru ca il iubesc enorm.
Cum sa procedez in asemenea situatii?

8 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Incearca sa-l intelegi si sa nu-ti faci ganduri negative cu privire la el. Poate chiar a spus adevarul.

| LeontinAndrei a răspuns:

Cred ca glumesti... In primul rand du-te la baie si spala-te pe ochi cu apa cat mai rece (daca erai baiat iti recomandam sa-ti dai si doua palme). Nu ai de ce sa-ti faci griji. Daca i s-a descarcat acumulatorul de la telefon asta nu inseamna ca-l vei pierde. Nu te mai gandi la toate tampeniile deoarece nimic din ce iti imaginezi tu nu este adevarat.

Daca nu te poti calma iti recomand un exercitiu de respiratie care te va ajuta sa te linistesti.
Respira timp de cateva minute INCET si ADANC si incearca sa te gandesti la ceva placut, la un peisaj care sa te linisteasca.

Asta e tot. Chill. O seara placuta iti doresc.

| mona a răspuns:

Nu te mai gandi la prostii, poate nu are cum lua legatura cu tine, sa zicem ca e plecat de acasa, s a descarcat telefonul si nu are incarcatorul la el

| Sweete a răspuns:

Foarte probabil i s-a descarcat telefonul, si a uitat sa il puna la incarcat. Poate era descarcat, si el se grabea, asa ca nu l-a mai luat cu el degeaba.Incearca sa nu iti faci ganduri nedorite.Este destul de sigur ca nu a patit nimic.Linisteste`te, si asteapta sa te sune sau sa vina la tine.
Keep calm and wait.

| Raizen69 a răspuns:

Esti mult prea posesiva, poate avea ceva de facut urgent si nu a avut timp sa isi incarce telefonul, nu neaparat e vorba ca nu te mai iubeste sau altceva.

| Rux1 explică (pentru Raizen69):

Nici pana la ora asta nu are telefonul deschis de aseara il are inchis

| cristinuta01 a răspuns (pentru Rux1):

De aseara pana asta`seara? ...pff, pai daca chiar ii pasa de tine gasea sa te sune de la cineva in tot timpul acesta.si stii ca tu nu suporti acest lucru, putea sa faca intr.un fel sa isi incarce telefonu..deci da, poate fi ceva suspect! esti sigura ca si el te iubeste la fel de mult? si ca nu i.ar fugii gandul la "alta"?

| Ionutk112 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa nu te mai stresezi atat de mult si sa fii mai indiferenta, sunt sigur ca si el te iubeste, dar noua baietilor ne place sa fim mai libertini asa,,