| DeeaEle007 a întrebat:

Buna seara, sunt noua pe acest site. Asa ca o sa fiu directa, prietenul meu lucreaza pe vapor 6 luni plecat si acum a stat doar o luna acasa din pacate iar de cand a venit el nu am mai avut menstruatie, tin sa mentionez ca mia venit inainte sa vina el. Noi nu o facem protejat (suntem de 6ani impreuna) niciodata nu am facuto cu prezervativ..sa m.ai intamplat sa intarzie ca nu am cicluc normal dar nu asa mult se face deja a doua luna cand ar trebui sa imi vina si ma doare burta jos iar tatele la fel mai ales zona de sfarc e foarte sensibil si recent am si o scurgere groasa alba fara miros dar nu e apoasa sau incolora adica e foarte vizibil. posibil sarcina?

Răspuns Câştigător
| DanielaF17 a răspuns:

Daca nu o faceti protejat, inseamna ca ai incredere in el.Bun!
Testul de sarcina se face dupa 5 saptamani de la data de la care trebuia sa-ti vina menstruatia. Testele facute sub 5 saptamani sunt eronate.
Mie mi-o intarziat aproape o luna, si eu m-am panicat groaznic, da mi-o venit in cele din urna.winking
I-a un test si linisteste-te.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fara sa prezinti date certe, exacte nu te poti astepta sa primesti raspunsuri precise sau corecte ci doar niste simple presupuneri sau pareri cu totul subiective. Pentru a analiza situatia chiar daca ciclul menstrual nu este unul prea regulat trebuie cunoscuta data ultimei menstruatii, cat de lungi sunt de obicei ciclurile, in ce data ar fi urmat sa inceapa menstruatia, cand ati intretinut ultimul act sexual. S-ar putea ca stiind in plus aceste date suplimentare, imaginea de ansamblu sa fie mai favorabila formularii unui raspuns. Atat acele stari de disconfort enumerate precum si acea scurgere de secretie vaginala mai abundenta, induc mai degraba ideea ca reprezinta de fapt simptome premenstruale si in nici un caz probabilitatea/posibilitatea de a exista o sarcina ipotetica. In orice caz intretinerea de acte sexuale neprotejate in cazul in care ciclul menstrual este neregulat reprezinta o crasa iresponsabilitate in cazul in care nu se doreste procreerea unui copil. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibila o sarcina.

| AutumnDay a răspuns:

Ce zici de un test? Simplu, ieftin, concludent. Nu suntem nici clarvazatori, nici ginecologi la distanta sa,, verificam" care ce are.

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaEle007 explică:

Da stiu unde pot gasi un test, iar eu nu am zis ca sunteti clarvazatori sau ginecologi am pus o intrebare poate a mai patit cineva aproximativ ca mine. trebuia sa imi vina pe 19.8. 2016 iar pe luna septembrie pe 11 adica in 2 zile ar trebui sa intru in a 2 luna..nu stiu daca iese testul sau nu.