| lovke00 a întrebat:

Buna seara tuturor! Am o intrebare care ma framanta de ceva vreme. De ce un barbat de peste 30 de ani, casatorit de 10 ani, cu familie, copil de scoala primara, si-ar strica linistea sufleteasca si posibil armonia familiala pentru a avea o relatie cu o fata de 20 si. ( varsta nu e relevanta). Veti spune: pentru. sex. Inteleg, dar de ce un om sanatos la cap si-ar da de lucru in asa hal cand are acasa atatea responsabilitati, si tot ce ii trebuie. Daca ma poate lamuri si pe mine cineva, as fi recunoscatoare. O seara placuta!

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca nu e sanatos la cap il apuca gandurile rele si isi pune mana la treaba.

| fabiola a răspuns:

Tocmai pentru ca are ce-i trebuie! Responsabilitatile le are intr-adevar, dar nu si le asuma!

| mihai69 a răspuns:

Da' cățeaua aia care și-a ridicat codița, nu știe că musiu' e însurat? Ea cu ce drept se bagă în viața omului?!?

| lovke00 explică (pentru mihai69):

Posibil sa nu fi cunoscut starea civila a omului.

| mihai69 a răspuns (pentru lovke00):

Dă-mi voie să nu te cred...

| Alcyon a răspuns:

Poate ca nu are tot ce-i trebuie, mai ales in pat. Pentru barbati, sexul e foarte important. Daca sotia nu se mai ingrijeste si nu-l satisface in pat... urmarea e evidenta. O fata tanara e mai vesela, arata bine, e mereu disponibila (spre deosebirea de una ce are un copil in spate, serviciu si responsabilitati), nu-i asa consumata de griji etc. Tu vezi lucrurile din exterior, n-ai de unde sa stii ce viata duce barbatul acela cu nevasta-sa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil se gandeste ca nu-si asuma nici un risc. Ca nu o sa piarda ce are si ca se poate distra si fara sa strice ce are. Ori s-a inhamat in casnicia asta prea repede si nu a experimentat prea mult. S-a plictisit. Nu-i mai place. Dracu stie..motive sunt destule.

| lovke00 explică (pentru anonim_4396):

Un barbat la varsta asta ar trebui sa se gandeasca intai la responsabilitati, nu la cai verzi pe pereti, parerea mea. Se pare ca mai sunt si altii care gandesc altfel

| anonim_4396 a răspuns (pentru lovke00):

Nu toata lumea isi face viata dupa tipare. Nu toata lumea vrea o casa, o sotie, doi copii, un servici si sa aiba pe cineva care sa ii aduca o cana de apa la batranete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sexul este foarte important pentru un barbat normal. Pentru ca, cel mai probabil, acasa nu mai primeste lucrurile de care are nevoie pentru a simti ca are o viata sexuala implinita. Pentru ca vrea sa scapa de monotonie. Pentru ca respectiva i-a picat cu tronc. Pentru ca vrea sa se simta mai tanar decat este. Pentru ca realizeaza ca sotia lui nu mai este aceeasi persoana cu care s-a insurat. Pentru ca linistea sufleteasca si armonia despre care vorbesti tu, nu prea exista, oamenii nu inseala atunci cand au un camin ideal (exista exceptii, desigur). Motivele pot fi mult mai multe decat am enumerat, chiar nu iti inteleg siderarea. Pe mine ma surprind oamenii care nu inseala, barbati sau femei.

Copilul nu are nici o treaba, ca doar nu face sex cu el. Iar daca isi va insela sotia, va pleca de la premiza ca nu va fi prins, daca oamenii ar pleca de la premiza ca vor fi prinsi atunci cand insala, nu prea ar mai face-o...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar avea tot acasa nu ar mai pleca pe la altele, nu?
Eu asa ma gandesc.
Si cum se duce dupa o tipa de asta e clar ca vrea sex cum ai zis si tu, ceea ce acasa nu are, probabil s-a saturat si el, nu?

| TOOL a răspuns:

Buna, sunt unii barbati care nu gandesc inainte sa faca ceva, probabil ca nu este satisfacut... Si acum hai sa-ti spun o mica poveste : Era un barbat de 43 de ani avea o sotie de 45, erau casatoriti de 23 de ani, aveau o fica de 21 de ani si 1 baiat de 16 ani. Intr-o zii fata de 21 de ani a fost data afara din casa de catre cei 2 parinti din cauza iubitului sau. Dupa cateva luni barbatul lipsea din ce in ce mai mult timp, si-a gasit o femeie de 20 de ani, care din intamplare era insarcinata, aceasta femeie pierde sarcina, iar barbatul ramane cu ea, asta ma uimit, nu inteleg cu ce il ajuta pe el o relatie cu o femeie mai tanara decat fica sa...

| DulceLup a răspuns:

Depinde! Esti cumva sotia?

| alisuc a răspuns:

Pai pentru ca vrea ceva nou si cu siguranta nu va vrea sa si faca vreo familie cu acea fata dar o vrea ca e o prospatura ca sa zic asa. Pe cand nevasta de acasa...sa cam "saturat" imi pare rau de raspuns daca e jucnitor sa altceva am incerca sa fiu cat se poate de... diplomata asta e adevarul nici nu inteleg de ce mai vrea prospatura din moment ce s-a casatorit cu acea femeie nu se candea ca poate sa numai aibe atractie fata de ea sau sa le ia pe alea tinere

| lovke00 explică (pentru alisuc):

Stai linistita, nu sunt de partea aceea a barieriei, numai ce m-am lovit de o astfel de situatie, si sunt siderata. Ceea ce nu inteleg eu este de ce nu se gandeste la copil inainte.

| alisuc a răspuns (pentru lovke00):

Ei zic: ee copilu las ca are masa grija acum depinde ori zice ca nu se vor putea despartii dincauza copilului si sa ramana pentru el impreuna sau sa zica ca daca se despart unu di ei ia copilu...

| alyad a răspuns:

Buna! Pai e simplu.
Barbatii nu se multumesc cu ce au, poti fi si o zeita iar ei te vad ca pe un monstru. Ei vor doar provocari! O data ce are tot ce isi doreste, se plictiseste imediat si va cuta ceva nou.

| lovke00 explică (pentru alyad):

Asta ca asta. Problema este in ceea ce priveste copilul. Bun, sotia ca sotia, ca la urma urmei e straina de tine si mereu va fi, dar la copil nu se gandeste? Cum sa il rabde sufletul sa ii faca asa ceva? Asta este peste puterea mea de intelegere!

| alyad a răspuns (pentru lovke00):

Da! Asa e!