| NewLife18 a întrebat:

Buna seara tuturor am o mica problema, daca am stari de ameteala, greturi, dureri de cap, dureri de burta, mai ales dimineata dar si pe parcursul zilei, se poate sa fi insarcina, sau pur si simplu o raceala?(tin sa mentionez ca am avut un contact acum 2 saptamani, si am inceput sa tin de o saptamana regim pentru slabit). Peste 2 zile vreau sa fac un test dar pana atunci...astept parerile voastre.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

După începerea vieții sexuale, apar modificări la nivel hormonal. Printre acestea se numără și dereglarea menstruației.
Nu ai de ce să te sperii, pentru că nu știi nimic sigur. După ce vei face acel test, te vei convinge că simptomele pe care le ai se datorează unei răceli, și bineînțeles, menstruația nu va întârzia să apară.

15 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Detaliază puțin. Când ai avut ultimul contact sexual în care crezi că este posibil să se fi întâmplat un mic accident?
Simptomele de sarcină apar după 2-3 săptămâni de la actul sexual, iar testul se face după 24 de zile cu urina de peste zi, și după 21 de zile cu urina de dimineață.
Baftă!

| NewLife18 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Ultimu s-a intamplat chiar acum 2 saptamani, de asta imi e frica.Deci in contact nu s-a intamplat prea multe,pentru ca sunt virgina iar penisul nu a intrat deoarece m-a durut,sperma nu a intrat pentru ca nu a ejaculat deloc, in niciun fel, asta s-a intamplat dupa 2 zile de la terminarea ciclului, dar nu am o data anume.Am indoieli ca as putea fi deoarece ma gandesc ca a putut prietenul meu s-a bage cu degetul lichid seminal mai adanc asa. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun!

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru NewLife18):

Am înțeles ce ai dorit să spui, @lacrimioara16.
Sunt slabe șanse ca tu să fi rămas însărcinată, mai ales că nu a fost vorba de o penetrare propriu-zisă.
Aveți mai multă grijă data viitoare cu astfel de „jocuri", pentru că sunt periculoase; te poți alege cu o infecție serioasă!
Ca să scapi de dubii, fă totuși un test de sarcină peste o săptămână.

| NewLife18 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

O sa fac chiar peste 2 zile, dar pana atunci vroiam sa aud niste pareri.Penetrare nu a fost,pentru ca ti-am zis virgina fizic sunt,si sa spun asa,penisul nu a fost intr-o erectie totala, cam deloc, putin doar.Si atunci sa fie doar o raceala?+ de asta a inceput sa ma doara putin spatele

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru NewLife18):

Poate fi vorba și de o răceală sezonieră, dar în aceeași măsură este posibil să îți vină și menstruația, având în vedere că te doare spatele.

| NewLife18 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Este prea devreme de menstruatie, ar trebui sa vina pe 3, nici cum pe 25 in cat suntem astazi.Sunt chiar f speriata.

| NewLife18 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Iti multumesc mult de tot pentru sfaturi.Mai linistit, acum pot spune ca sunt mai calma!

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru NewLife18):

Cu plăcere, @lacrimioara16!
O seară plăcută și să „auzim" de bine.

| NewLife18 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Multumesc

| NewLife18 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Am revenit,am facut testul,rezultatul este exact cel spus de tine, Negativ, multumesc mult!

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru NewLife18):

După începerea vieții sexuale, apar modificări la nivel hormonal. Printre acestea se numără și dereglarea menstruației.
Nu ai de ce să te sperii, pentru că nu știi nimic sigur. După ce vei face acel test, te vei convinge că simptomele pe care le ai se datorează unei răceli, și bineînțeles, menstruația nu va întârzia să apară.

| inger02 a răspuns:

Eu cred ca este si din cauza regimului. organismul nostru este sensibil uneori si aceste stari se datoreaza si ca nu mananci indeajuns stresul oboseala. incearca sa lasi cura de slabire de o parte mai bine faci mult sport si mananci mai putin. decat sa nu mamanci deloc poti sa faci o cadere de calciu sau alte chestii. :X asta e sfatul meu :X succes

| DizzyXD a răspuns:

S-ar putea safie de la ciclu, trebuie sa-ti vina si te doare, am prietene virigine care patesc asa happy
Stai linistita big grin

| bebem a răspuns:

Pai depinde acum daca v-ati protejat sunt slabe sanse sa fii insarcinata. daca nu v-ati protejat.iti dai si tu seama. totusi daca ai dubii chiar daca v-ati proteja tot fa un test ca sa fii linistita, asta mai ales daca iti intarzie cm

| NewLife18 explică (pentru bebem):

Ne-am protejat,mi putin frica sa nu fi intrat putin lichid seminal, dar sperma nu, deloc chiar.Ciclul trebuie sa vina pe 3 cam asa pentru ca nu am o data anume fixa

| Missperfect a răspuns:

Eu nu stiu ce sa iti spun poate te simti rau din cauza dietei daca nu esti obisnuita! asteapta testul si o sa stii sigur!